Kto zatańczy tango? Premiera komedii kryminalnej w Gołuchowie

Avatar photoIrena Kuczyńska22 maja 20237min
343546739_924499731923972_4207536662172810618_n-1280x960.jpg
Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek" zaprasza na premierę premierę spektaklu "Gołuchowskie tango - komedia kryminalna z lat dwudziestych", w której grają mieszkańcy gminy Gołuchów.

 

Premierowe przedstawienia spektaklu „Gołuchowskie tango” odbędą się w piątek i w sobotę (26 i 27 maja) na dziedzińcu Oficyny Ośrodka Kultury Leśnej. Po wejściówki dyrektorka Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak zaprasza do biura Gołuchowskiego Centrum Kultury Zamek .

Był pan na Gołuchowie

Dla mieszkańców gminy Gołuchów to już druga przygoda z teatrem. W ubiegłym roku aktorzy – amatorzy zachwycili publiczność komedią kontuszową „Pan_na Gołuchowie”.

Czytaj :Spektakl z udziałem mieszkańców Gołuchowa

Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak i autorka sztuki „Pan_na Gołuchowie”
Finał spektaklu „Pan_na Gołuchowie”
Anna i Marek Chojnaccy
Publiczność na spektaklu „Pan_na Gołuchowie”

Tym razem współtwórcy ubiegłorocznego sukcesu Małgorzata i Marek Chojnaccy – on reżyser i scenarzysta, nauczyciel akademicki,  ona twórczyni projektów edukacyjnych z zakresu sztuki, zaproponowali gołuchowianom komedię kryminalną z lat 20. XX wieku pt. „Gołuchowskie Tango”. Próby rozpoczęły się w listopadzie.

Gołuchowskie tango – komedia kryminalna z lat 20.

Tajemniczy Pan Żorż

Słowa klucze to: testament, morderstwo, oszustwo, kradzież, duchy, ciasteczka oraz … tajemniczy Pan Żorż. Do Gołuchowa przybywają, z różnych części kraju i świata, krewni niedawno zmarłego, bardzo bogatego wuja Hieronima. Każdy ma nadzieję na spadek i wielkie bogactwo. Tymczasem, ktoś umiera, a próby znalezienia mordercy to wyzwanie dla Komisarza, który próbuje znaleźć odpowiedź wśród skomplikowanych charakterów i dziwnych upodobań spadkobierców.

„Gołuchowskie tango” próby
Gołuchowskie tango – próby
Gołuchowskie tango – próby

Kto zatańczy tango?

Czy uda się rozwiązać zagadkę? Kto pomoże Komisarzowi? Kto zatańczy Tango? I co było zapisane w Testamencie wuja Hieronima? Premierowe przedstawienia w piątek i w sobotę o godz. 18.30 i 21.00  na dziedzińcu Oficyny Ośrodka Kultury Leśnej. Wejściówki można odbierać w siedzibie GCK przy ul. Czartoryskich.

Fotki z prób GCK Zamek, moje z ub. roku


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska