Łączy nas WIELkopolskie – Pleszew w plebiscycie na najlepsze inwestycje dotowane przez Unię Europejską

Irena Kuczyńska4 października 20223min
Zajezdnia Kultury w Pleszewie została nominowana w plebiscycie "Łączy nas WIELkopolskie" na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020,  w kategorii "Łączy nas architektura i kultura".
Zajezdnia-1280x960.jpg

 

Zbiega się to z 3. rocznicą otwarcia pleszewskiej Zajezdni Kultury w dawnej parowozowni. Nie jest to jedyna pleszewska nominacja. Nominowane w plebiscycie “Nasz region – łączy nas WIELkopolskie” też zostało Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta.

Łączy nas WIELkopolskie


Społeczna misja, innowacyjny biznes, dobry klimat oraz przyjazna architektura i kultura. Cztery kategorie, 19 projektów. Startuje pierwsza edycja plebiscytu czytelników e-magazynu unijnego Nasz region – łączy nas WIELkopolskie  na najlepsze projekty zrealizowane dzięki funduszom unijnym.

Wielkopolska korzysta z środków unijnych

Wielkopolska od lat jest jednym z liderów wdrażania Funduszy Europejskich – dystrybuowanych za pośrednictwem WRPO 2014-2020, który jest w dyspozycji Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W regionie zrealizowano już tysiące projektów z oznaczeniem „dofinansowane ze środków unijnych…”.

Pleszew też

Wystarczy rozejrzeć się po swojej okolicy, by zobaczyć odnowione centra miast czy kilometry nowych ścieżek rowerowych. Unijne dotacje to również wsparcie kierowane do przedsiębiorców, bezrobotnych, a także nowa jakość usług społecznych, opiekuńczych i zdrowotnych.

Pokonać bezdomność

Pleszew ma dwie nominacje:  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Pleszewie za projekt: „Aktywna integracja w domu św. Alberta – pokonać bezdomność!”. Nominacja w kategorii „Łączy nas… społeczna misja” przyznana została za nadzieję i pomocną dłoń wyciągniętą wobec osób, które znalazły się za burtą życia społeczno-zawodowego.

Tradycja i nowoczesność – Zajezdnia Kultury

Miasto Pleszew otrzymało nominację za projekt: „Utworzenie nowej siedziby Domu Kultury na terenie dworca PKP Pleszew Miasto”. Doceniono połączenie industrialnych tradycji z nowoczesnym designem i pomysłowość rozwiązań przestrzennych. Nominacja Zajezdni Kultury zbiega się z 3. rocznicą otwarcia placówki.

Czytaj: Przyjechał pociąg do Zajezdni Kultury

30 000 osób w ciągu 3 lat

W tym czasie Zajezdnię odwiedziło 30 000 osób, które uczestniczyły w 100. koncertach, 25. spektaklach, 12. wystawach,  80 warsztatach. Koncert jubileuszowy odbywa się w piątek o 19.00. Wracając do plebiscytu. O tym, który projekt zdobędzie laur, zdecydują Wielkopolanie.

Głosowanie internetowe odbywać się będzie do 23 października laczynaswielkopolskie.pl.