Laurka dla papieża na 100. urodziny

Irena Kuczyńska26 kwietnia 20204min0
noweczolo.jpg

Społeczność Jedlca (gm. Gołuchów) zaprasza do udziału w tworzeniu wielkiej laurki z okazji 100. urodzin św. Jana Pawła II.

Składać się ona będzie z laurek namalowanych, narysowanych czy wydrukowanych przez dzieci oraz dorosłych  w technice dowolnej i wrzuconych do skrzynek w Jedlcu, w Gołuchowie  lub przysłanych na adres Gołuchowskiego Centrum Kultury Zamek.Setne urodziny Karola Wojtyły, miały być organizowane w Jedlcu z wielkim rozmachem. Planowano koncert w wykonaniu Scholi Lenartowickiej i zespołu Sound of Heaven oraz wystawę  pamiątek po Janie Pawle II.  Dotarły one do Jedlca  z Krakowa i z Watykanu, dzięki siostrze Tobianie, która  zajmowała się watykańskim apartamentem polskiego papieża. Jest tu m.in. alba, cingulum używane przez Jana Pawła II, długopisy, zegar z apartamentu, relikwiarze, różańce. A wszystko to jest przechowywane w Jedlcu bez możliwości stałej ekspozycji a z racji pandemii, także wystawy okolicznościowej.

Przeczytasz więcej: (Nie) chciane pamiątki

Stąd pomysł sołtyski Jedlca i radnej w jednej osobie Beaty Szymoniak,  na „Laurkę dla papieża na 100. urodziny”.  Powstanie ona z laurek zrobionych przez dzieci, młodzież, dorosłych. Format 4A, technika dowolna.  Laurka laurek będzie eksponowana  na głównym placu Jedlca od 16 do 18 maja 2020 roku. Laurki można będzie wrzucać do skrzynek przy sklepie w Jedlcu i do skrzynki przy Gołuchowskim Centrum Kultury Zamek od 8 do 14 maja.
Tam też można wysyłać laurki pocztą, bo laurka dla papieża nie ma granic i nie dotyczy tylko mieszkańców gminy Gołuchów. #laurkadlapapieża

Gdyby nie pandemia koronawirusa obchody 100. rocznicy urodziny Jana Pawła II byłyby bardzo uroczyste.

 

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku