Leśne strofy na lato

Avatar photoIrena Kuczyńska28 lipca 20203min
spacer-czolo.jpg

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w konkursie poetyckim „Leśne strofy na lato”.
Inspiracją dla uczestników konkursu ma być las oraz wiersze Władysława Dzięgały, które recytują aktorzy Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Nagrania wierszy poezji publikowane są w każdy weekend na stronie internetowej OKL.
Oto jeden z recytowanych wierszy Spacer

Konkurs kierowany jest do młodzieży od 13 do 18 roku życia oraz do osób dorosłych. Tematem przewodnim i głównym bohaterem wierszy, do napisania których zaprasza Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, jest las.
Inspiracją mogą być wiersze leśnika – poety Władysława Dzięgały, publikowane w wersji dźwiękowej w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę na stronie OKL w Gołuchowie.
Także w internecie znajduje się regulamin konkursu poetyckiego oraz kwestionariusz, który trzeba dołączyć do wierszy, nigdzie dotąd nie publikowanych. Na wiersze, a powinny być 3 od każdego uczestnika, OKL czeka do końca sierpnia.
Do 23 września komisja konkursowa ma czas na wyłonienie laureatów w kategorii młodzieży i dorosłych. Potem nagrody – zbiorek wierszy Władysława Dzięgały i pieniądze 600 zł za I m, 300 zł za II m i 200 zł za III m w każdej kategorii. Zatem słuchajcie wierszy recytowanych przez aktorów teatru kaliskiego, inspirujcie się lasem i chwytajcie za pióro! – zachęcają organizatorzy konkursu a wszystkich zapraszają do słuchania leśnych stron na lato na stronie OKL-u.

O wierszach Władysława Dzięgały
Zbiór wierszy, fraszek i lapidariów będących dziełem leśnika-poety Władysława Dzięgały. Autor w swojej twórczości opisuje spojrzenie na otaczającą go przyrodę. Wszystkie teksty, często bardzo osobiste, pełne lirycznego zapatrzenia, opatrzone są niepowtarzalnymi refleksjami. Książka zawiera 118 wierszy oraz 79 fraszek i lapidariów. Rok wydania: 2019; Liczba stron: 211; Liczba rycin: 7

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska