Letnie Koncerty pod Panteonem

Avatar photoIrena Kuczyńska7 lipca 20212min
Panteon-1.jpg
Na cztery letnie Koncerty pod Panteonem zaprasza Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Współorganizatorem koncertów jest Zajezdnia Kultury w Pleszewie. Najbliższy koncert "Od Straussa do Warsa" już w niedzielę 11 lipca o godzinie 16.00. Wystąpi solistka Aleksandra Rykowska - mezzosopran, akompaniować będzie pianistka pleszewianka Maria Rutkowska.

Panteon jest rówieśnikiem dobrzyckiego pałacu. Jest elementem Zespołu Pałacowo – Parkowego, który na początku XIX wieku stworzył gen. Augustyn Gorzeński wg projektów architekta Stanisława Zawadzkiego. Pełnił różne funkcje użytkowe, był miejscem relaksu, 100 lat temu lodownią.

Wg wcześniejszych hipotez miały się tu odbywać spotkania loży masońskiej. Teraz jest to miejsce wystaw czasowych organizowanych przez Muzeum Ziemiaństwa.

Tego lata bryła Panteonu będzie tłem do koncertów, których zaplanowano cztery: 11 lipca, 18 lipca, 1 i 15 sierpnia. W lipcowych koncertach wystąpi Maria Rutkowska.

W najbliższą niedzielę towarzyszyć będzie Aleksandrze Rykowskiej, która zaśpiewa znane i lubiane arie operowe i operetkowe, przeboje z musicali m.in. „Przetańczyć całą noc” oraz piosenki z 20 – lecia międzywojennego.

Za tydzień „Per violino e pianoforte” skrzypce i fortepian czyli Maria Rutkowska ze skrzypaczką Aleksandra Lesner. Podczas koncertu nie zabraknie wirtuozerii i autorskich transkrypcji motywów muzyki filmowej. 1 sierpnia „Struny na wietrze” – skrzypce i harfa – Barbara Szelągowicz i Michał Zator. I ostatni koncert „Muzyczna podróż”w wykonaniu Eweliny Koniec – mezzosopran i Bianki Szalaty – gitara.

Duet stanowi połączenie ciepłego brzmienia mezzosopranu z tradycyjną barwą gitary klasycznej. Na Koncerty pod Panteonem zaprasza m.in. Muzeum Ziemiaństwa,  Zajezdnia Kultury w Pleszewie, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska