Lipcowe czwartki z regionem w bibliotece

Avatar photoIrena Kuczyńska29 czerwca 20207min
czolo-6.jpg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zaprasza pleszewian do udziału w Lipcowych czwartkach z regionem.
Dwa pierwsze wykłady poprowadzi Aleksandra Warczyńska  – specjalista ds. informacji turystycznej i regionalnej w Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Współautorka strony krajoznawczej https://regionwielkopolska.pl/, organizatorka ponad stu autorskich wycieczek po Wielkopolsce w ramach cyklu: „Wielkopolska bez tajemnic” oraz licznych warsztatów o tematyce turystyczno-krajoznawczej.
Autorka i opiekunka serii gier terenowych Wielkopolskie Questy oraz autorką bloga WielkoPolska Ciekawie

Trzeci i czwarty wykład wygłosi Marcin Czerwiński – prezes PTTK w Pleszewie, pilot wycieczek, fotograf, regionalista.Wielkopolska – cudze chwalicie, swego nie znacie – taki tytuł nosi pierwszy wykład, który w czwartek o godz. 18.00 wygłosi Aleksandra Warczyńska w pleszewskiej bibliotece. Miejscówki są już rozdane ale wykład będzie transmitowany na profilu biblioteki na Facebooku. Tydzień później wykład pt. „Historia, ludzie, miejsca – questowanie” czyli zwiedzanie z zagadkami, co jest prostą i pasjonującą formą zwiedzania, atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Gdzie szukać questów i jak się nimi bawić i dlaczego są takie wciągające? O tym opowie Aleksandra Warczyńska – autorka wielu wielkopolskich questów, w tym najnowszego pleszewskiego, który odbyć można na rowerze.
Uczestniczyłam w dwóch wycieczkach, które pilotowała Aleksandra Warczyńska. Trasa pierwszej wiodła do Poznania, gdzie w ciągu jednego dnia Aleksandra pokazała nam wiele ciekawych miejscówek.
Przekonała nas, że Poznań jest wart PoznaniaTrasa kolejnej wyprawy, pięciodniowej wiodła na Podlasie, na styk kultur. Relację z wycieczki z Aleksandrą w roli pilota – przewodnika przeczytacie TUTAJ
Dwa kolejne czwartki lipca będą należeć do regionalisty i pilota Marcina Czerwińskiego. 16 lipca opowie on o szlakach turystycznych w powiecie pleszewskim, 23 lipca o turystyce rodzinnej.Uczestniczyłam w rajdach i wycieczkach, które prowadził Marcin. Z Marcinem wejdziesz i na Śnieżkę i na Gołębią Górę pod Pleszewem. A przeczytacie o tym TUTAJ

Niżej zdjęcie z wycieczki Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  do Drezna. Na wszystkie lipcowe wykłady w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew obowiązują miejscówki, wydawane w wypożyczalni dla dorosłych oraz maseczki. Wszystkie też będzie można śledzić na profilu biblioteki na FB.

Projekt „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska