Lodówka Społeczna PPL

Avatar photoIrena Kuczyńska19 grudnia 20192min
80383634_1000276533666342_2108603551042240512_n.jpg
Pleszew będzie miał  Społeczną lodówkę, gdzie każdy będzie mógł pozostawić coś do zjedzenia i każdy głodny będzie mógł z tej żywności skorzystać.

Lodówkę dostarczy fundacja  weźpomóż.pl z Wrocławia a zadbają o nią uczniowie z Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół Technicznych na Zielonej.

Idea  Społecznej lodówki zrodziła się w ubiegłym roku podczas Tygodnia Obywatelskiego ale szukano odpowiedniej lokalizacji – miejsca bezpiecznego i dyskretnego, żeby nie byli widoczni z ulicy ci co dają i ci co biorą, ale z dostępem do sieci elektrycznej.

I tu z pomocą pośpieszył powiatowy radny Andrzej Biesiada, który przekonał starostę Macieja Wasielewskiego do pomysłu młodzieży. Znaleziono miejsce, gdzie w sobotę 21 grudnia o 15.00 stanie lodówka przywieziona przez członków fundacji  weźpomóż.pl  z Wrocławia. Uruchomiła ona kilkadziesiąt takich lodówek i ma doświadczenie oraz regulamin.

Nasza pleszewska lodówka stanie obok budynku D Domu Pomocy Społecznej przy ul. Malińskiej 9. Młodzież z technikum pod kierunkiem Jacka Mikuły pedagoga i lidera wolontariatu wykona zadaszenie i obudowę lodówki, żeby jak najdłużej mogła służyć. Młodzi też zadbają o to, żeby lodówka była czysta. A pleszewianie powinni zadbać o to, żeby była pełna.

Pomysłodawca Lodówki Społecznej Jan Piontek mieszka we Wrocławiu. Jest instruktorem jazdy  tramwajem, zagląda do lodówek zlokalizowanych w różnych częściach miasta, współpracuje też ze sklepami spożywczymi i warzywniczymi, które żywność przekazują. Chodzi o to, żeby kupionego na zapas jedzenia, nie wyrzucać a dzielić się nim z uboższymi od siebie – mówi Jacek Mikuła.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska