Mieszkańcy i pracownicy DPS na kwarantannie

Irena Kuczyńska6 kwietnia 20202min0
DPS-Pleszew-czolo.jpg

145 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie i 21 pracowników przebywa na kwarantannie.

Mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, która w dobrym stanie zdrowie przebywa w domu – potwierdził radiu Centrum pleszewski starosta Maciej Wasielewski.
Kwarantanną są objęte dwa oddziały Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie – ten w budynku głównym przy Placu Wolności im. Jana Pawła II i w budynku szpitalika przy ul. Podgórnej. W sumie jest to 145 mieszkańców DPS plus 21 pracowników tych oddziałów plus 75 członków ich rodzin. We wtorek będą od nich pobrane próbki.
Osoby objęte kwarantanną miały ostatni kontakt z zarażoną pracownicą 30 marca. Ostatni tydzień przebywała ona na zwolnieniu lekarskim. Starosta pleszewski mówi, że 50 – letnia pleszewianka przebywa w domu. Jej stan zdrowia jest dobry. Do tej pory w powiecie pleszewskim zakażone były koronawirusem cztery osoby.
Z informacji przekazanych przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pleszewie aktualnie objęte kwarantanną są 434 osoby, od początku trwania pandemii było ich 542. Od 75 osób z kwarantanny do tej pory pobrano próbki.

RADIO CENTRUM  DPS na kwarantannie

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku