Młodzi wandale niszczyli wagoniki ciuchci. Zostali zatrzymani

Avatar photoIrena Kuczyńska28 grudnia 20224min
1-2.jpg
Młodzi wandale zniszczyli we wtorek świąteczne dekoracje wagoników pleszewskiej kolejki. Wytłukli kolorowe lamki, pobili tabliczki, w wagoniku zostawili puszki i butelki po napojach.

Dzięki przechodniowi i kolejarzowi z SKPL, udało się nastolatków zatrzymać. Czynności wyjaśniające prowadzi policja. Sprawa będzie mieć finał w sądzie. Młodzi wandale zostaną ukarani

Wykręcali i tłukli żarówki

Pleszewianin, który we wtorek przechodził obok torów, gdzie stały wagoniki z świąteczną iluminacją, zauważył nastolatków, którzy wykręcali kolorowe żarówki i rzucali nimi o ziemię. Zawiadomił kolejarza, ten zadzwonił po policjantów, którym udało się zatrzymać wandali – powiedział Radio Centrum Kalisz Antoni Moch – najstarszy pleszewski kolejarz. Być może nie wszystkich. Ale dotarcie do reszty ułatwi nagranie z miejskiego monitoringu, który policja już zabezpieczyła.

Młodzi wandale niszczyli wagoniki ciuchci

Czytaj: Antoni Moch i jego przygoda z kolejką

Sąd i kary

Monika Kołaska rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie potwierdza, że policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Na pewno trafi ona do sądu. Nieletni wandale będą ukarani. Grozić im mogą kary m.in. dozór kuratora i naprawa szkód.

 

Atrakcja nie tylko świąteczna

Pracownicy pleszewskiej kolejki, którzy we współpracy z Zajezdnia Kultury w Pleszewie i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie. oraz Fabryki Famot  przedświąteczny weekend przewieźli udekorowanymi świątecznie wagonikami 700 pasażerów, są wściekli i zmartwieni. Udekorowana kolejka miała wyruszyć na trasę 29 stycznia 2023 roku w czasie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj: Świąteczne przejazdy kolejką

Zdjęcia Roman Kazimierz Urbaniak

Pleszewscy kolejarze – pośrodku Antoni Moch najbardziej znany pleszewski kolejarz


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska