Świąteczny pociąg do świąt ufundował pleszewianom FAMOT

Irena Kuczyńska10 grudnia 20224min
Świąteczne przejazdy kolejką wąskotorową w Pleszewie finansuje FAMOT. Bilety się rozeszły w mgnieniu oka. Ale jest dobra wiadomość dla spoźnialskich. Będzie jeszcze jeden kurs - dodatkowy.
61bf50846533c_o_large.jpg

 

Nieważne, że kolejka nie ma okien i można trochę zmarznąć. Nieważne a może i to jest jedną z atrakcji, że jedzie wolno i dostojnie. Można się cieszyć i rozglądać i opowiadać dzieciom albo i wnukom, że kiedyś jeździła nie tylko dla rozrywki. Teraz odnowione wagoniki stoją na torach pomiędzy biblioteką i Zajezdnią Kultury. Wyruszają na trasę kilka razy w roku m.in. przed świętami Bożego Narodzenia oraz podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świąteczne przejazdy cieszą się wielką popularnością.

Czytaj: Lato z ciuchcią

Świąteczne przejazdy
Przejazdy z FAMOT – em

Tak jest i tym razem. Ciuchcia będzie kursować w przyszły weekend czyli 17 i 18 grudnia – o 16.00, 17.00 i 18.00. Świąteczne przejazdy finansuje pleszewska firma FAMOT 600 bezpłatnych biletów rozeszło się w ciągu kilku godzin. Ale jest dobra wiadomość dla spóźnialskich. Dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak, który wraz ze Stowarzyszeniem Kolejowych  Przejazdów Lokalnych, przejazdy organizuje, informuje o dodatkowym kursie – w sobotę 17 grudnia o godzinie 19.00.

Będą dodatkowe bilety

Sto dodatkowych biletów na świąteczne przejazdy, będzie do rozdania w poniedziałek od rana. Kolejne przejazdy, za wrzut do puszki, w niedzielę 29 stycznia 2023 roku podczas 31 Finału WOŚP Pleszew

Czytaj też: Antoni Moch i jego przygoda z kolejką, która trwa 45 lat

Historyczne zdjęcie kolejki wywołało falę wspomnień

Potencjał Pleszewa tkwi w kolejce wąskotorowej

Historia pleszewskiej wąskotorówki