Mobilny punkt poboru próbek w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska4 września 20202min
Mobilne-testy-w-Pleszewie-1.jpg

10 września w Pleszewie, na parkingu przy Parku Wodnym Planty, zostanie ustawiony mobilny punkt poboru próbek, gdzie mieszkańcy powiatu pleszewskiego,  będą mogli poddać się badaniu na obecność zakażenia wirusem SARS-CoV- 2 – informuje Jolanta Ulatowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie.Aby poddać się takiemu badaniu, trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Można to zrobić w piątek 4 września oraz w poniedziałek 7 września w godzinach od 08:00 do 15:00 pod numerem tel. +48 61 656-80-75.
Pobieranie próbek, na parkingu obok Parku Wodnego Planty przy ul. Sportowej, odbędzie się w czwartek 10 września w godzinach od 10.00 do 16.00 w trybie mieszanym tj. z samochodu lub ścieżką pieszą.
Wynik będzie można sprawdzić na internetowym koncie pacjenta: pacjent.gov.pl. W przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie. Tym razem Jolanta Ulatowska organizuje mobilny punkt wymazowy przy udziale Wojsk Obrony Terytorialnej.
Warto dodać, że ostatnio na terenie powiatu pleszewskiego były aktywne 4 ogniska zakażeń SARS-COV2, z czego 2 wygasły. Z tych 2 ognisk 11 osób jest aktualnie zakażonych. Z tego 8 osób przywiozło wirusa z wesel, odbywających się poza powiatem pleszewskim. W związku z weselami 68 osób przebywa obecnie na kwarantannie.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska