Modernizacja pleszewskich ulic na starcie!

Avatar photoIrena Kuczyńska12 marca 20203min
Targowa-od-ronda-1280x720.jpg

18 marca rozpoczyna się modernizacja sieci kanalizacyjnej w Pleszewie.

Prace potrwają do grudnia i dotyczyć będą ulic: Targowej, Ogrodowej i Sienkiewicza, czyli tych, które łączą południową część miasta i gminy z centrum Pleszewa.Na pierwszy ogień pójdzie ulica Targowa, gdzie będzie rozdzielana sieć ogólnospławna na sanitarną i deszczową, potem zostanie odtworzona nawierzchnia, chodniki, przejazd kolejowy. Modernizację sieci kanalizacyjnej wykonuje Przedsiębiorstwo Komunalne, a dokładnie firma wyłoniona przez PK w przetargu.
W ramach tego zadania jest budowa ronda na skrzyżowaniu Bogusza, Targowej i Słowackiego. Koszt 4 500 000 zł, z czego część to dotacja z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Więcej TUTAJW czerwcu ruszy modernizacja sieci kanalizacyjnej i nawierzchni ulicy Ogrodowej od Neru do Zamkowej. W tym czasie ulica Sienkiewicza będzie dwukierunkowa bez możliwości parkowania – powiedział radiu Centrum Andrzej Jędruszek – zastępca burmistrza Pleszewa.Jesienią prace przeniosą się na ulicę Sienkiewicza, która będzie modernizowana odcinkami: od Kolejowej do Kaczyńskiego, gdzie będzie wyłączone z ruchu skrzyżowanie z ul. Wyspiańskiego i potem od skrzyżowania do rynku. Może to potrwać do grudnia.
Andrzej Jędruszek zdradza, że jest szansa na ścieżkę rowerową w jezdni ulicy Ogrodowej, którą można poszerzyć kosztem chodnika. I zapewnia, że żadne drzewo nie zostanie wycięte.

Reasumując, od marca do grudnia utrudniona będzie komunikacja południowej części miasta położonej za Nerem. Zawsze można przejechać ulicą Lipową.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska