Na Festiwal Lasu zaprasza Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Irena Kuczyńska1 czerwca 20224min
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza w niedzielę na Festiwal Lasu. Będzie to piknik rodzinny, na który złożą się plenerowe stoiska warsztatowe, pokazy, w tym kulinarny,  jarmark rękodzieła oraz VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej. Festiwal zakończy się występem Jacka Wójcickiego.
las-2-1280x1461.jpg

 

Festiwal Lasu, organizowany przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie to wydarzenie muzyczne i edukacyjne dla całych rodzin. Rozpoczyna się o godzinie 11:00  na scenie na polanie. To tam przez całe popołudnie odbywać się będą pogadanki m.in.o pszczołach nie tylko miodnych, o nietoperzach w lesie, o kleszczach i tu fakty i mity, o grzybach, o sokolnictwie, o tym, czy i jak można w lesie zanocować.

Warsztaty, pokazy

Niewątpliwie smakowite i inspirujące będą pokazy kulinarne – “dobre z lasu” z degustacją, co zaplanowano na godzinę 13:30 i 16:30. Na pewno warto przybyć tu na 17.00, na konkurs wiedzy leśnej. Z pewnością ważna jest  informacja, że równocześnie, przez całe popołudnie, odbywać się będą  ciekawe warsztaty i pokazy. Dotyczyć mają  m.in. ptaków łowczych, rozpoznawania drzew, ptaków, wykonywanie woskowijek czy “lasu w butelce”.

Koncerty i rękodzieło

Tymczasem na drugiej scenie na dziedzińcu Oficyny trwać będzie VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, o 17:15 ogłoszenie wyników. O 19:30 wydarzenie finałowe – koncert Jacka Wójcickiego Jacka Wójcickiego. Festiwal Lasu to też jarmark rękodzieła, z możliwością zakupu miodu czy gadżetów z poroża oraz smakołyków i przekąsek.

Darmowe zwiedzanie

Festiwal Lasu to także okazja na darmowe zwiedzanie muzeów OKL.  O 13:00, 15:00 i 17:00 będzie można się wybrać na spacery wokół Zamku Czartoryskich , oczywiście z przewodnikiem.:

Czytaj też: Muzeum Czartoryskich zamknięte na czas remontów