Ner rozlał się na działkach

Avatar photoIrena Kuczyńska23 października 20203min
zalane-czolo.png

W ostatnich dniach, położone nad Nerem ogródki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym MALWA,  zostały zalane wodą.  Stało się tak, ponieważ przepływający obok ogródków Ner, był tak zarośnięty, że wody rzeczki rozlewały się po ogródkach. Działkowicze poprosili o interwencję radio Centrum.

Wyjaśnienie sprawy nie było proste. Ner jest w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie Zarząd Zlewni w Kaliszu. Jednak tam nikt nie chciał odpowiedzieć na proste pytanie, kiedy rzeczka zostanie oczyszczona. Po informacje wszelkie, odsyła się dziennikarzy do  Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, gdzie jest rzecznik prasowy. Akurat w czwartek nieuchwytny.
Na szczęście – poproszony  o interwencję w Wodach Polskich w Kaliszu,  zastępca burmistrza Andrzeja Jędruszek, uzyskał odpowiedź u źródła czyli w Kaliszu i przekazał radiu Centrum dobre wieści.
Czyszczenie Neru już się rozpoczęło, wycinane są zarośla i chaszcze, żeby rzeczka mogła spokojnie wrócić do swojego koryta. Wtedy woda z działek spłynie. 
Ale Andrzej Jędruszek, który osobiście pojechał sprawdzić stan prac przy czyszczeniu rzeczki od strony ulicy Szpitalnej, zwrócił uwagę na skoszoną trawę i inne odpady zielone, wyrzucane przez niektórych działkowiczów „za płot” czyli nad Ner. To też, w przypadku podniesienia się stanu wody w rzeczce po opadach, może powodować rozlewanie się Neru po ogródkach. 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska