Niedziela podróżniczych inspiracji na Światowy Dzień Książki

Avatar photoIrena Kuczyńska21 kwietnia 20233min
338237875_2266825577039981_417363111240093131_n.jpg
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zaprasza na Niedzielę podróżniczych inspiracji. W programie - wiosenny bookcrossing i spotkania z podróżnikami : Łukaszem Lindnerem, Marcinem Czerwińskim, Agnieszką Sobczak i Edytą Branią - wszyscy oni są związani z Pleszewem. A biblioteczna impreza podróżnicza wpisuje się w obchody 740. urodzin miasta.

Niedziela podróżniczych inspiracji w bibliotece to oferta dla tych, którym marzą się podróże ale potrzebują inspiracji, podpowiedzi, zachęty, porady, a tych udzielą podróżnicy. Łukasz Lindner – naukowiec – fizyk,  pasjonat wodoru, lotnictwa, który zwiedził kilkadziesiąt krajów i to za niewielkie pieniądze, opowie o podróży autostopem przez Kambodżę, Malezję i Tajlandię a tytuł jego wystąpienia „Marzenia trzeba prowokować” brzmi zachęcająco.

Łukasz Lindner
Rozmowy stolikowe
Program projektu Niedziela podróżniczych inspiracji przewiduje też rozmowy stolikowe  jeden na jeden – z wybranym podróżnikiem. Przy pierwszym zasiądzie Łukasz Lindner, którego można wypytać o style podróżowania. Przy innym Marcin Czerwiński doradzi, jak wędrować po polskich górach. Magdalena Sobczak, przy swoim stoliku, zainspiruje do zwiedzania ukochanego przez siebie Podlasia, Edyta Brania, przy czwartym stoliku, podzieli się wrażeniami ze zwiedzania różnych zakątków Europy.
Magda Sobczak i Niedziela podróżniczych inspiracji
Niedziela podróżniczych inspiracji z Marcinem Czerwińskim
Bookcrossing na start!
Niedziela podróżniczych inspiracji rozpocznie się o 15.00 wiosennym bookcrossingiem, potem zaplanowano godzinę rodzinnych zabaw, następnie opowieść Łukasza Lindnera. Rozmowy stolikowe, kiedy będzie można sobie „wypożyczyć podróżnika”,  potrwają od 17.00 do 18.00.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska