W programie wizyty delegacji powiatu Ammerland jest m.in. wymiana doświadczeń w zakresie organizacji służby zdrowia, pomocy społecznej oraz administracji. Goście byli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, w Domu Chłopaków w Broniszewicach, w Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu i w Pleszewskim Centrum Medycznym, gdzie grupa lekarzy z Klinik Ammerland asystowała doktorowi Andrzejowi Wiśniewskiemu podczas innowacyjnej operacji z zakresu uroginekologii z bardzo zaawansowanym defektem obniżenia narządu rodnego, obniżenia pęcherza i nietrzymania moczu.
Uczył się od najlepszych
Zabieg ten to połączenie nowoczesnych i małoinwazyjnych metod laparoskopowych, innowacyjnego sprzętu, wiedzy lekarzy oraz spersonalizowanego podejścia do pacjentki. Pozwoliło to w trakcie jednej operacji na naprawę wszystkich zaburzeń mimo stopnia ich zaawansowania i mnogości. Wykorzystano mieszaną technikę pochwowo-laparoskopową. Dr Wiśniewski ginekolog – położnik odbył miesięczny staż laparoskopowy w World Hospital of Laparoscopy w klinice w New Delhi w Indiach.
Kiedyś było odwrotnie
Ośrodek ten jest uważany za jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych miejsc szkoleniowych z dziedziny laparoskopii na świecie, odbył też indywidualne szkolenie z zakresu uroginekologii w najlepszym ośrodku uroginekologicznym na świecie, który znajduje się w niemieckim Hagen. Warto przypomnieć, że na początku lat 2000 to lekarze pleszewskiego szpitala odbywali praktyki w szpitalu w Ammerland.
Czytaj Też:
Lekarz pleszewskiego szpitala wykonał laparoskopowo nowatorski zabieg
Pleszewskie Dni Onkologiczne bez lekarzy POZ
Unijne miliony na doposażenie pleszewskiego szpitala
Rozbudowa oddziału hematologii w pleszewskim szpitalu
Nowe aparaty rentgenowskie w pleszewskim szpitalu