Odeszła Beata Szymoniak – sołtyska wsi Jedlec, radna, szefowa KGW

Avatar photoIrena Kuczyńska10 grudnia 20232min
410238412_665256495815180_3161837282436893250_n.jpg
Jedlec opłakuje Beatę Szymoniak - wiceprzewodniczącą Rady Gminy Gołuchów, sołtyskę wsi Jedlec, przewodniczącą tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich, aktywnie działającą w OSP Jedlec, w miejscowej szkole podstawowej, w parafii św. Floriana. Zmarła w niedzielę, po krótkiej chorobie.

Beata Szymoniak zostawiła po sobie wiele śladów zwłaszcza w Jedlcu, gdzie mieszkała od urodzenia. Była osobą bardzo aktywną, inspirowała lokalną społeczność do działania. Jej miłością, zaraz po rodzinie, był Jedlec. W niedzielę (10 grudnia) podczas XVI Gołuchowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego wykonała napisaną przez siebie przyśpiewkę o Jedlcu.

Dziełem sołtyski jest też okolicznościowy baner z napisem „Hej do Jedlca” oraz kalendarz jedlecki na 2024 rok ze zdjęciami „naszej pięknej miejscowości” i pań z KGW. Miał być promowany podczas Wigilii KGW. Przed świętami Beata Szymoniak zainspirowała mieszkańców swojej wioski do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka” na rzecz domu samotnej matki w Odolanowie.

Ostatnim jej dziełem miała być Gminna Wigilia KGW w Jedlcu w niedzielę po południu. Dopięła wszystko na ostatni guzik. Ale na spotkanie już nie dotarła. Na założonym przez sołtyskę profilu –Jedlec dla mieszkańców i gości  pojawiła się informacja o Jej odejściu i zaraz potem wyrazy współczucia dla jej bliskich – rodziców, męża, synów, rodzeństwa i wnuków. Beata Szymoniak miała 50 lat.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska