OKL zaprasza na warsztaty ozdób świątecznych z drewna i sznurka

Irena Kuczyńska27 listopada 20212min
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w warsztatach robienia ozdób świątecznych. Odbędą się w przyszłą niedzielę, 5 grudnia, w przeddzień Mikołajek w obiekcie edukacyjnym zwanym Oborą.
Obiekt-edukacyjny-Obora_miejsce-warsztatow-swiatecznych.jpg

 

Mamy 40 miejsc w dwóch grupach, obowiązują zapisy a o udziale decyduje  kolejność zgłoszeń – mówi Alicja Antonowicz – kierownik działu informacji i edukacji w OKL-u.

Warsztaty robienia ozdób świątecznych poprowadzą instruktorzy Calisia Art i pracownicy Ośrodka Kultury Leśnej. Pod ich okiem patyki i krążki drewna mają szanse na drugie życie. A papier i sznurek pozwolą przymocować do nich nasze uczucia – zachęcają organizatorzy warsztatów.

I dodają, że praca odbywać się będzie w duchu DIY i zero waste. I co ważne, wykonane na warsztatach dekoracje będzie można zabrać do domu i nazajutrz w Mikołajki kogoś nimi obdarować.

Każdy uczestnik, przynajmniej jedną ze swoich prac, zawiesi na świątecznym drzewku w Muzeum Leśnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny a udział w nich będzie mógł wziąć każdy, kto ceni sobie pracę z surowcami naturalnymi i wtórnie wykorzystywanymi.

Wiek uczestników  od 10 roku wzwyż. Osoby niepełnoletnie powinny przynieść ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna,  mogą też uczestniczyć  w nich razem z rodzicami.

Miejscem zajęć będzie budynek edukacyjny Obora przy placu podworskim.  Warsztaty dla pierwszej  dwudziestoosobowej grupy od 10.00 do 12.00, dla grupy drugiej od 12.30 do 14.30.

Rejestracja telefoniczna pod nr tel.  62 76115045 w.133. Osobą koordynującą wydarzenie jest Karolina Ziółkowska-  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Dział Edukacji i Informacji.