Ostatnie kolędowanie

Avatar photoIrena Kuczyńska27 stycznia 20183min
Schola-Lenartowicka-zdjęcie-czołowe.jpg

Koncertem kolęd Scholi Lenartowickiej pleszewianie pożegnają liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 21 stycznia 2018 - koncert w kościele w Lenartowicach, foto Joanna Pankowiak

W niedzielę (28 stycznia), po wieczornej mszy w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela, odbędzie się koncert kolęd. Najpiękniejsze kolędy zagra i zaśpiewa Schola Lenartowicka oraz zespół Sound of Haeven  pod batutą Juli Piotrowskiej.

Foto Joanna Pankowiak - Julka Piotrowska

Ze Scholą Lenartowicką i z zespołem muzycznym Sound of Heaven rozpoczynaliśmy w ostatnią niedzielę adwentu, podczas jarmarku adwentowego na osiedlu Piastowskim, świętowanie Bożego Narodzenia. Czytaj tutaj:https://irenakuczynska.pl/biesiada-mikolajkowa-osiedlu-piastowskim/

Teraz koncertu kolęd, ostatniego w tym roku, można będzie wysłuchać w murach pleszewskiej fary. Ponad trzydziestu młodych ludzi – w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych zagra i zaśpiewa kolędy. W ubiegłą niedzielę śpiewali w kościele parafialnym w Lenartowicach.

Dyrygentka Julia Piotrowska https://irenakuczynska.pl/graniem-spiewaniem-chce-obudzic-lenartowice/ zapewnia, że w ostatnim kolędowym koncercie, wybrzmią  kolędy dobrze znane i chętnie śpiewane w kościele. Ale nie zabraknie nowinek, m.in. „Uciekali, uciekali” z musicalu Metro czy pastorałki „Gore Gwiazda”.

Początek koncertu zaplanowano na 19:15, czyli po wieczornej mszy świętej. Nasz pleszewsko – lenartowicki zespół uświetnił w tym roku Orszak Trzech Króli w Kaliszu.

https://irenakuczynska.pl/koledowali-duzi-mali-taka-schola-lenartowicka-zespol-sound-of-heaven/

Źródło: http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-ostatnie-koledowanie.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska