Parkingi „parkuj i jedź” w Pleszewie coraz bliżej

Avatar photoIrena Kuczyńska9 kwietnia 20223min
Tu-bedzie-parking.jpg
Prawie 400 miejsc parkingowych powstanie w Pleszewie jeszcze w tym roku. Pleszewianie czekają na parkingi typu P&R czyli "parkuj i jedź" 

 

Z pewnością wszystkich zainteresuje koszt budowy parkingów. Jest to  7 500 000 zł, z czego prawie 6 400 000 zł to dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Przy Biedronce

Na te parkingi, niewątpliwie  pleszewianie czekają. Oczywiście na fragmencie placu  pomiędzy Targową i Ogrodową już auta swoje stawiają. Zwłaszcza, że stąd jest niedaleko  do centrum miasta no i market nieopodal.

Parking przy Biedronce

Projekt tego parkingu przewiduje budowę zbiornika na wody opadowe, które będzie można wykorzystywać  do nawadniania zieleni także przy ścieżce rowerowej na deptaku na Nerze. Więcej TUTAJ

Na placu pomiędzy Targową i Ogrodową będzie  201 miejsc parkingowych, wyrosną tu drzewa i krzewy. Koszt tego parkingu sięga
4 900 000 zł.

Przy dworcu w Kowalewie

Kolejny, wyczekiwany od dawna parking, miasto utworzy na pozyskanym od PKP terenie przy dworcu kolejowym w Kowalewie. Więcej TUTAJ

Dokładnie będzie to przestrzeń pomiędzy budynkiem dworca a wieżą ciśnień. Znajdzie się tam miejsce dla 65 aut. Teren przed dworcem, gdzie teraz kierowcy parkują, zostanie wyrównany ale w przyszłości z parkowania wyłączony. Ten parking ma kosztować 1 700 000 złotych.

Przy cmentarzu komunalnym

Trzeci parking znajduje się przy cmentarzu komunalnym, skąd też  wyjeżdżają busy komunikacji miejskiej PL1 i PL2. Więcej TUTAJ
Projekt modernizacji tego parkingu przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, położenie nowej nawierzchni, malowanie pasów i linii parkingowych na asfalcie, ustawienie nowych znaków drogowych, wymianę krawężników. Istotna jest informacja, że przystanek komunikacji miejskiej zostanie przeniesiony z lewej strony na prawą, tak żeby łatwiejsze było zawracanie pod bramą cmentarza. Ten parking pomieścić ma 86 samochodów. Koszt prowadzonych prac sięga 832 000 złotych.

Cmentarz komunalny w Pleszewie
Nowy w planie

Podczas zebrań osiedlowych i sołeckich zastępca burmistrza  Andrzej Jędruszek mówił o jeszcze jednej przestrzeni miejskiej, na której powstanie parking. Chodzi o pusty plac po wyburzonych obiektach przy ul. Kilińskiego naprzeciwko Domu Parafialnego.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska