Pięknieje wielkopolska wieś

Avatar photoIrena Kuczyńska23 lipca 20202min
Pięknieje-wies.jpg

Czeki na dotację do sześciu zadań, które będą realizowane w czterech gminach powiatu pleszewskiego w ramach X edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, przywiózł w środę do Pleszewa wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Umowy na realizację zadań podpisywali z marszałkiem burmistrzowie Chocza i Dobrzycy oraz wójtowie gmin Czermin i Gizałki.

W sumie w województwie wielkopolskim na realizację 124 projektów rozdysponowano 3 200 000 złotych. Dotacja do jednego zadania nie może przekroczyć 30 000 złotych, niezbędną resztę dokłada samorząd gminy. Muszą być zrealizowane do listopada tego roku.
Do tego czasu w Żegocinie (gm. Czermin) powstanie kompleks rekreacyjny z altanami ogrodowymi i zestawami biesiadnymi, zaś w Strzydzewie przy sali wiejskiej teren do zabaw dla dzieci.
Gmina Chocz, podobnie jak Czermin, otrzymała dotację do dwóch zadań, które mają integrować społeczność wiosek. Kwileń otrzyma namiot i zestawy piknikowe, z których będzie można korzystać przy sali wiejskiej. Podobnie jak sołectwo Kuźnia, które też otrzyma namiot, grill, zestawy piknikowy. Otoczenie sali wiejskiej będzie wybrukowane.
W Gizałkach powstanie nowy teren rekreacyjny z siłownią zewnętrzną i wiatą. W gminie Dobrzyca wioska Strzyżew otrzyma boisko do piłki siatkowej i ogrodzenie placu zabaw.
Marszałek Krzysztof Grabowski podkreślał, że jest moda na czeki, zapewnił, że te, które on wręcza, są realne i mają pokrycie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska