Pieśni polskie zaśpiewajmy razem

Avatar photoIrena Kuczyńska29 sierpnia 20183min
koncerty-czoło-1.jpg

„Pieśni polskie zaśpiewajmy razem” – to projekt, który przewiduje koncerty z udziałem profesjonalistów, wolontariuszy  i publiczności.

Koncerty odbędą się w kościołach w Mikorzynie, Pleszewie, Kaliszu – Szczypiornie i Bralinie.

Projekt, dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, realizuje Fundacja Inicjatywa dla Opatówka wraz ze Stowarzyszeniem „Tratwa” na rzecz ewangelizacji młodzieży i kaliskim Klubem Inteligencji Katolickiej. Pieśni Fryderyka Szopena, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego zaśpiewają młodzi polscy artyści: Małgorzata Piotrowska (sopran), Maciej Falkiewicz (baryton), przy akompaniamencie pianistki Michaliny Zyber.

W drugiej części koncertu wystąpi Tratwa Music Project 

oraz chór wolontariuszy – warsztaty dla nich odbędą się w piątek  31 VIII w Szkole Podstawowej nr 9 w Kaliszu ( ul. Żwirki i Wigury) od godziny 10.00.

Zapisy - jeszcze trwają u koordynatorki projektu Magdaleny Szmajdzińskiej (888213760 lub meil edukator.kultury@gmail.com).

Koncerty odbędą się: 9 września o 12.00 w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, o 19.30 w Pleszewie w kościele św. Floriana, w sobotę 29 września o 19.00 w kościele Podwyższenia Krzyża w Kaliszu – Szczypiornie i w niedzielę 30 września o 16.00 w Sanktuarium Maryjnym na Pólku w Bralinie.

Całość spowije piękna historia o południowych Wielkopolanach, którzy z pieśnią na ustach kroczyli ku Niepodległości – zachęcają organizatorzy koncertów.

Źródło:http://www.rc.fm/kulturalne/kalisz-pleszew-bralin-razem-polskie-piesni.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska