Pieśni polskie zaśpiewajmy w farze z okazji Święta Niepodległości

Avatar photoIrena Kuczyńska8 listopada 202310min
5513_b.jpg
W niedzielę o 13.00 w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie  odbędzie się koncert z udziałem 100 - osobowego chóru oraz solistów:  Małgorzaty Piotrowskiej – sopran, Dariusza Pietrzykowskiego – tenor. Będzie też wspólne śpiewanie.
Koncerty odbędą się w niedzielę 12 listopada  w trzech miejscowościach – Trzebnicy, Pleszewie i Kaliszu.  Projekt PIEŚNI POLSKIE ZAŚPIEWAJMY RAZEM! to trzecia edycja cyklu trzech koncertów patriotycznych, organizowanych z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poprzednie edycje w latach 2018 i 2021 cieszyły się żywym zainteresowaniem publiczności także w Pleszewie.TUTAJ
Zaśpiewają soliści
W Pleszewie koncert odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 13.00 w kościele  Ścięcia św. Jana Chrzciciela. W pierwszej części koncertu wystąpią artyści – Małgorzata Piotrowska – sopran, Dariusz Pietrzykowski – tenor z towarzyszeniem fortepianu, na którym zagra Robert Adamczak.
Zaśpiewamy razem
Po krótkim recitalu nastąpi część, w której wspólnie z osobami obecnymi w kościele, zaśpiewamy pieśni patriotyczne w ciekawej aranżacji na chór i zespół instrumentalny (Liwio Szumała – trąbka, Robert Adamczak – fortepian, Tobiasz Michna – kontrabas, Mirosław Skowroński – perkusja) – informuje Małgorzata Piotrowska.
W nowej aranżacji
Nowe opracowanie muzyczne, trochę jazzowe,  pieśni takich jak: „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w plecaku” przygotował kompozytor Fryderyk Stankiewicz. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału  w koncercie i uczczenie w ten uroczysty sposób 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Relacja z koncertuTUTAJ
***********
W ramach projektu Pieśni Polskie Zaśpiewajmy Razem (edycja 3. | 2023) zrealizowane będą trzy koncerty:
TRZEBNICA
Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej
11 listopada 2023, sobota godz. 16:00
PLESZEW
Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela
12 listopada 2022, niedziela, godz. 13:00
KALISZ
Kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła
12 listopada 2023, niedziela, godz. 19:30
Co jeszcze na 11 listopada?

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska