Pleszew będzie mieć wspólną komunikację publiczną z Dobrzycą

Irena Kuczyńska9 listopada 20232min
Od Nowego Roku szykuje się rewolucja w komunikacji publicznej w Mieście i Gminie Pleszew i w Mieście i Gminie Dobrzyca. Dwa samorządy porozumiały się i zamierzają razem budować sieć połączeń autobusowych. Informację zdradził pleszewianom podczas live burmistrz Pleszewa
bbusy.jpg

 

Arkadiusz Ptak właściwie informację potwierdził, bo już wcześniej zapewniał, że od stycznia 2024 roku trasa busów PL 1 i PL 2 będzie wydłużona do dworca kolejowego w Kowalewie. Teraz doszła kolejna informacja, że w dni robocze z Pleszewem będą komunikacyjnie połączone wszystkie sołectwa w gminie Pleszew. Przy czym każdy autobus będzie zatrzymywać się na przystanku przy Szpitalnej, św. Ducha i Reja.

Pleszew razem z Dobrzycą

I jeszcze jedna dobra wiadomość, miasto Dobrzyca dogadało się z miastem Pleszew i transport publiczny w swoich gminach poprowadzą one wspólnie, co potwierdził radiu Centrum burmistrz Jarosław Pietrzak. Dodał, że zależy mu na tym, żeby młodzież z gminy Dobrzyca wybierała szkoły średnie w Pleszewie. Na szczegóły trzeba czekać do końca listopada.

Powiat wesprze Gołuchów

I ważna informacja. Związek Powiatowo Gminny  Pleszewskie Przewozy Lokalne jest na etapie rejestracji. Ale powiat, co potwierdził radiu Centrum wicestarosta Damian Szwedziak, będzie wspierać gminę Gołuchów w staraniach o dofinansowanie do linii łączącej Pleszew z gminą Gołuchów. Pozostałe gminy jeszcze w przyszłym roku będą sobie same organizować komunikację.

Czytaj: Pleszewskie Przewozy Lokalne – gminy łączą siły