Pleszew będzie mieć wspólną komunikację publiczną z Dobrzycą

Avatar photoIrena Kuczyńska9 listopada 20232min
bbusy.jpg
Od Nowego Roku szykuje się rewolucja w komunikacji publicznej w Mieście i Gminie Pleszew i w Mieście i Gminie Dobrzyca. Dwa samorządy porozumiały się i zamierzają razem budować sieć połączeń autobusowych. Informację zdradził pleszewianom podczas live burmistrz Pleszewa

 

Arkadiusz Ptak właściwie informację potwierdził, bo już wcześniej zapewniał, że od stycznia 2024 roku trasa busów PL 1 i PL 2 będzie wydłużona do dworca kolejowego w Kowalewie. Teraz doszła kolejna informacja, że w dni robocze z Pleszewem będą komunikacyjnie połączone wszystkie sołectwa w gminie Pleszew. Przy czym każdy autobus będzie zatrzymywać się na przystanku przy Szpitalnej, św. Ducha i Reja.

Pleszew razem z Dobrzycą

I jeszcze jedna dobra wiadomość, miasto Dobrzyca dogadało się z miastem Pleszew i transport publiczny w swoich gminach poprowadzą one wspólnie, co potwierdził radiu Centrum burmistrz Jarosław Pietrzak. Dodał, że zależy mu na tym, żeby młodzież z gminy Dobrzyca wybierała szkoły średnie w Pleszewie. Na szczegóły trzeba czekać do końca listopada.

Powiat wesprze Gołuchów

I ważna informacja. Związek Powiatowo Gminny  Pleszewskie Przewozy Lokalne jest na etapie rejestracji. Ale powiat, co potwierdził radiu Centrum wicestarosta Damian Szwedziak, będzie wspierać gminę Gołuchów w staraniach o dofinansowanie do linii łączącej Pleszew z gminą Gołuchów. Pozostałe gminy jeszcze w przyszłym roku będą sobie same organizować komunikację.

Czytaj: Pleszewskie Przewozy Lokalne – gminy łączą siły

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska