Pleszew dla Jurka Owsiaka

Irena Kuczyńska27 stycznia 20192min
WOSP-czoło.jpg

W niedzielę o godzinie 16.00 na pleszewskim rynku rozpocznie się happening “Pleszew dla Jurka Owsiaka”.

“Stwórzmy barwny korowód, by po raz kolejny wysłać pozytywne światełko do nieba” zaprasza Maciej Banaszyński – szef sztabu.

Apeluje on do “starszych i młodszych, małych i dużych, pokażmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze nam jest bliska. Mile widziane czerwone baloniki, przeogromne czerwone serducha a także zimne ognie, stwórzmy barwny korowód by po raz kolejny wysłać pozytywne światełko do nieba!- zachęca Maciej Banaszyński.

Wiadomość najpierw o zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza, który był wolontariuszem WOŚP, potem o jego śmierci oraz informacja o rezygnacji Jerzego Owsiaka z dyrygowania Orkiestrą zasmuciły pleszewian.

Wiadomość o powrocie Jerzego Owsiaka ucieszyła wszystkich. Pleszew chce pokazać światu, że “stoi murem za Owsiakiem”. Stąd zaproszenie na happening. “Chcemy stworzyć przeogromne serce, które zacznie bić, by pokonać panującą dookoła nienawiść.

Podzielmy się radością, którą zaraziliśmy się w pewną styczniową niedzielę, która co roku daje nam szansę odmieniać świat! napisał Maciej Banaszyński.

Tak Pleszew żegnał prezydenta Pawła Adamowicza