„Pleszew ze mnie zrezygnował”

Avatar photoIrena Kuczyńska6 marca 20192min
stefaniak_tadeusz.jpg

Długoletni dyrektor ds. administracyjnych, wiceprezes oraz prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Tadeusz Stefaniak, od 1 marca jest doradcą ds. rozbudowy i ekonomii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

Tadeusz Stefaniak przez 24 lata pracował w pleszewskim szpitalu, w tym 7 lat na stanowisku prezesa. W tym czasie Pleszewskie Centrum Medyczne wciąż się rozbudowywało i było na czele ogólnopolskich rankingów.

Z końcem lutego 2019 roku Stefaniak z pleszewskiego szpitala odszedł. „Pleszew ze mnie zrezygnował a ja chcę swoją wiedzą i doświadczeniem się dzielić. Z wielu propozycji, które otrzymałem, wybrałem szpital w Krotoszynie” – powiedział radiu Centrum Tadeusz Stefaniak.

W Krotoszynie trwa rozbudowa szpitala, dzięki której rozproszone po całym mieście oddziały, znajdą się w jednym budynku. Ma być gotowy do końca 2020 roku. Wartość tej inwestycji sięga 20 000 000 zł.

Stefaniak podkreśla z uznaniem, że Starostwo Powiatowe w Krotoszynie jest bardziej szczodre niż starostwo w Pleszewie i więcej dokłada szpitalowi do inwestycji. „W Pleszewie trzeba było bardziej liczyć na środki własne” – dodaje były prezes PCM.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska