Pleszewianka na Światowych Dniach Młodzieży

Irena Kuczyńska25 stycznia 20192min0
Karolina-Marciniak-czoło.jpg

Pleszewianka Karolina Marciniak, podczas prezentacji narodów na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Panamie, niosła biało – czerwoną flagę na czele delegacji młodzieży z Polski.

W wielotysięcznym tłumie było 3 500 młodych Polaków, w tym 29 przedstawicieli diecezji kaliskiej.

W czwartek o godzinie 23.30 czasu polskiego młodzi wprowadzili na miejsce spotkania papieża Franciszka. Flagę biało – czerwoną niosła pleszewianka Karolina Marciniak – działająca w Stowarzyszeniu Tratwa na rzecz Ewangelizacji Młodzieży w diecezji kaliskiej.

Karolina ma 21 lat i jest studentką prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Delegacji młodzieży diecezji kaliskiej przewodniczy diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Witold Kałmucki i ks. Daniel Zarębski.

W piątek młodzi z całego świata uczestniczą w Drodze Krzyżowej, w sobotę w czuwaniu. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w siedzibie Seminarium Duchownego i Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu odbywa się „Panama w Kaliszu” z udziałem 70 młodych osób z diecezji kaliskiej, gdzie ogląda się razem transmisje i uczestniczy w spotkaniach z ciekawymi ludźmi- powiedział radiu Centrum ks. Marek Muzyka – zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Tratwa.

F

Zdjęcia użyczył ks. Marek Muzyka

Pleszew na SDM