Pleszewianki z Klubu Kobiet Ławka nr 4 przełamują mit, iż „kobieta upadłą jest”

Avatar photoIrena Kuczyńska11 marca 20243min
Lawka.jpg
Klub Kobiet Ławka nr 4 w Pleszewie zaprasza panie na Filmowy Dzień Kobiet pod hasłem "Przełamując mit kobieta upadłą jest". Wydarzenie zaplanowano na pierwszy dzień wiosny 21 marca w kinie Hel w Pleszewie. W programie wystawa, prelekcje, poezja, film i wystąpienie pań z organizacji Soroptimist International of Poland

 

Z organizacją Filmowego Dnia Kobiet członkinie Klubu Kobiet Ławka nr 4  wystartowały rok temu pod hasłem „przełamując fale” i spotkanie cieszyło się wśród pleszewianek powodzeniem stąd pomysł na tegoroczne świętowanie.

Filmowy Dzień Kobiet „Przełamując fale” w roku 2023
Filmowy Dzień Kobiet „Przełamując fale” w roku 2023
Filmowy Dzień Kobiet „Przełamując fale” w roku 2023

 

Wystawa, wykład, film

W tym roku w planie jest odczarowywanie i przełamywanie mitu jakoby „kobieta upadłą była”. Rozpocznie się od otwarcia wystawy ceramiki artystycznej Ewy Ratajczyk połączone z performance. Profesorowie Piotr Gołdyn i Michał Jarnecki opowiedzą o prostytucji w świetle nauki. Kolejny punkt – filmowy – czyli projekcja francuskiego erotycznego filmu obyczajowego w reżyserii Francois’a Ozona z 2013 roku „Młoda i piękna”.

Poezja i płyta

Program wydarzenia przewiduje chwile z poezją – Violetta Bartczak i Małgorzata Walendowska czytać będą wiersze Beaty Poźniak z cyklu „PoezJA dyskordia”. Będzie też możliwość zakupu płyty „Słaba płeć” z muzyką Marii Rutkowskiej i Aleksandry Lesner oraz śpiewem Aleksandry Rykowskiej piosenek z 20 – lecia międzywojennego.

Czytaj: Trzy znane artystki zapraszają na promocję płyty „Słaba płeć”
Równość kobiet

Na koniec przewidziano wystąpienie pań z organizacji działającej na rzecz równości kobiet Soroptimisti International Poland.
Wejściówki można nabywać u członkiń Klubu Kobiet Ławka nr 4. Podczas wydarzenia odbywać się będzie zbiórka na cele statutowe Klubu.

Czytaj też: Od Anny do Zuzanny – Alfabet pleszewianek 2024

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska