Trzy znane artystki zapraszają na promocję płyty z piosenkami nie tylko o miłości

Avatar photoIrena Kuczyńska3 lutego 20245min
421734894_1877107356025646_2324031822311752606_n-1280x1812.jpg
"Słaba płeć" płytę pod takim tytułem nagrały trzy utalentowane panie -  pianistka Maria Rutkowska, skrzypaczka Aleksandra Lesner i wokalistka Aleksandra Kamińska - Rykowska. Na promocję panie zapraszają w czwartek na godzinę 18.00 do Zajezdni Kultury w Pleszewie

 

Wszystkie trzy panie – twórczynie płyty „Słaba płeć” są związane z Akademią Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Pleszewska publiczność je zna z licznych występów w Pleszewie, przeważnie w duetach, do których inspiruje koleżanki pleszewianka Maria Rutkowska – wykładowczyni na poznańskiej uczelni ale też w Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. W. Kilara w Pleszewie.

Czytaj: Wracają koncerty pod Panteonem – pierwszy o miłości przy fortepianie

Czytaj: Muzyka filmowa królowała nad Torowiskiem

 

Czytaj: Pleszewianki świętowały 105 lecie praw wyborczych kobiet

Tym razem panie wystąpią razem – promując swoją płytę „Słaba płeć”, zawierającą polskie przeboje dwudziestolecia międzywojennego. Aranżację na trio przygotowali Artur Żuchowski i Aleksandra Lesner. Poprowadzi koncert prof. Mikołaj Rykowski – rektor AM w Poznaniu, mąż Aleksandry.

Artyści zapraszają do czasów „kiedy w miłości poszukiwano odrobiny szczęścia, kiedy uważano, nieco pochopnie, że miłość wszystko wybaczy, kiedy tańczono tango Milonga, choć do dziś nie wiadomo kim jest ów Milong, kiedy szczęście uśmiechało się tylko raz i kiedy ona była mała a już była wstawiona”.

Koncert promujący pierwszą płytę zaprzyjaźnionych artystek w czwartek o 18.00 w Zajezdni Kultury. Nagrano ją na 100 – letnim fortepianie marki Seiler we Free Fly Studio dra Michała Garsteckiego w Poznaniu.

Czytaj też: Pianistka i trębacz nagrali wspólną płytę
Pianino wędrujące po mieście promowało muzykę

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska