Pleszewska garażówka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Irena Kuczyńska17 stycznia 20223min
garaz.jpg
Fundacja Animacja oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie organizuje pierwszą Pleszewską Garażówkę. Jej ideą jest dawanie drugiego życia przedmiotom i przy okazji zbieranie pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Pomysł narodził się w Poznaniu. Jego ideą jest przede wszystkim niemarnowanie i niewyrzucanie przedmiotów, które jednym osobom są niepotrzebne a innym mogą się przydać.
Taka garażówka odbędzie się w sali Domu Rzemiosła w czwartek, piątek i sobotę – 27, 28 i 29 stycznia. Będzie można tam przyjść i wybrać sobie przedmioty, które będą wcześniej gromadzone w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Krzywoustego 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, po wcześniejszym umówieniu się z animatorką Emilią Golińską – telefon 519 555 974.
Oddać można: ubrania – czyste i kompletne, buty, torebki, zabawki, książki, gry planszowe, przedmioty dekoracyjne, obrazy, poduszki, drobne  meble, sprzęt AGD, naczynia,  biżuterię – mówi Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja.
Wszystko to będzie wystawione na sprzedaż a pieniądze trafią do puszek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przy okazji będą w Cechu zbierane elektrośmieci – kompletne, które trafią potem na PSZOK.
Wracając do garażówki, odzież której nie uda się sprzedać, trafi do liderów projektu Ubrania do Oddania. Za każdy oddany kilogram ubrań jedna złotówka trafi na konto Fundacji Animacja, która organizuje zajęcia dla pleszewskich seniorów.
Spotkanie społeczników organizujących Pleszewską Garażówkę
Warto dodać, że co sekundę na wysypisko śmieci trafia ciężarówka niepotrzebnych ubrań. Zaś branża modowa produkuje rocznie 100 000 000 000 sztuk ubrań.