Pleszewski Famot wykonał ogromny skok do przodu, otworzył nową halę montażu komponentów

Avatar photoIrena Kuczyńska20 października 20235min
652e9482b5acb_o_large.jpg
Pleszewski FAMOT ma nowoczesną halę montażu komponentów. Budowa trwała 12 miesięcy. I jest dziełem innej pleszewskiej firmy.

Nowoczesna Hala Montażu Komponentów otwarta – na otwarcie, najnowocześniejszej hali w Polsce, zjechali liczni goście m.in. radca ambasady Japonii w Polsce.

Prezes Mariusz Derbich i dyrektor Izabela Spiżak
Tradycja i nowoczesność

Firma FAMOT Pleszew S.A. zatrudnia ponad 700 osób a jej początki sięgają roku 1877.
Famot, niegdyś „Obrabiarki” czy „Fabryka Automatów Tokarskich” to największy pracodawca w Pleszewie.  Wciąż się rozwija i powiększa. W ciągu zaledwie 12 miesięcy, na terenach dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego a potem „komunalki”, powstała Nowoczesna Hala Montażu Komponentów, które są wykorzystywane w produkcji około 50 typów obrabiarek sprzedawanych na całym świecie – mówił podczas otwarcia hali prezes Mariusz Derbich.

Budowa trwała 12 miesięcy

Z Pleszewa w świat

Pleszewska fabryka produkuje 2000 obrabiarek systemu automatyzacji, które są sprzedawane na całym świecie. Dzięki nowej hali będzie można wyprodukować 2500 komponentów, 3000 zespołów i wiele innych części. Prezes podkreślał, że będą też tu  produkowane szafy elektryczne specjalizowane o wysokim stopniu zaawansowania. Mówił, że dla Famotu jest to ogromny skok do przodu.

Nowoczesna i ekologiczna

Nowa hala należy do najnowocześniejszych w Polsce,  ma około 5 000 m². Jest ekologiczna i przyjazna środowisku, posiada na dachu instalację fotowoltaiczną, która zmniejsza zużycie energii o 26 proc. Jest wyposażona w nowoczesne systemy chłodzenia i ogrzewania.

Nowoczesna Hala Montażu Komponentów
Hala
Goście z bliska i z daleka

Famot jest częścią grupy DMG Mori – japońskiej firmy, która jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Tokio. Dlatego na oficjalnym otwarciu hali był obecny radca  Ambasady Japonii w Polsce. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.  Podkreślał, że Famot daje pracę wielu pleszewianom. Zaś podatek od nieruchomości zasila budżet Miasta i Gminy Pleszew.

 

Czytaj też:

Drzwi otwarte w firmie Famot

Open Hause – czyli dni otwarte w firmie FAMOT

Famot otwarty na kształcenie młodych pleszewian

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska