Podzielono kasę na szkolenia pracowników i pracodawców

Avatar photoIrena Kuczyńska12 kwietnia 20212min
Punkt-obsługi-klienta-czoło.jpg

Ponad 100 wniosków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców rozpatrzyła komisja specjalna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie. Wnioski opiewają na kwotę 700 000 zł.

Wśród tegorocznych priorytetów pojawiły się dotacje do szkoleń dedykowane pracownikom służb medycznych, służb socjalnych, domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo – leczniczych, które opiekują się pacjentami z COVID-19 – podkreśla dyrektor PUP Piotr Janiak.

Pracownicy tej grupy otrzymali dofinansowanie do kursów kwalifikacyjnych w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, kursów dla położnych i pielęgniarek, kursów postępowania z pacjentem zakażonym COVID-19 a także postępowania z pacjentem w placówce medycznej w warunkach wysokiego poziomu stresu.

Największym powodzeniem u pracodawców cieszyły się szkolenia w zakresie spawania, szkolenia dla operatorów wózków specjalizowanych, operatorów sprzętu budowlanego, kursy z zakresu księgowości. Podnoszeniem kwalifikacji swoich pracowników były zainteresowane też firmy beauty czyli fryzjerskie i kosmetyczne.

Wśród beneficjentów szkoleń są też właściciele pleszewskich firm kotlarskich. Wnioskowali oni o dofinansowanie szkoleń specjalistycznych m.in. kursów spawania blach i rur.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie złożył w Krajowym Funduszu Szkoleniowym wniosek o kolejną transzę dotacji do szkoleń, które będą skierowane m.in. do pracodawców, którzy zatrudniają cudzoziemców.

Czytaj też: Bony i szkolenia dla bezrobotnych

Źródło RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska