Poetyckie lato w Gołuchowie

Avatar photoIrena Kuczyńska26 czerwca 20193min
Gołuchowskie-Lato.jpg

„Poetyckie lato – Muzyka wierszem pisana – Co wy na to?”- tak zatytułowano koncert, który na powitanie lata organizuje w najbliższy piątek Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek.

Jest to kolejny projekt grupy GołBREAK, którą prowadzi Akademia Wokalno – Sceniczna Joanny Gogulskiej.

GołBREAK – to śpiewająca grupa gołuchowian w wieku od kilkunastu do siedemdziesięciu z górą lat, którą prowadzi charyzmatyczna Joanna Gogulska twórczyni Akademii Wokalno – Scenicznej. To ona zaaranżowała wszystkie utwory poetyckie, które wykonają w piątek gołuchowianie. Do wierszy Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Lecha Lamenta, sama napisała muzykę.

„GołBREAK spotyka się na śpiewach raz w miesiącu, teraz, przed koncertem odbywają się tygodniowe warsztaty” – mówi Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak, dyrektorka GCK Zamek, która też śpiewa w zespole Joanny Gogulskiej – stypendystki Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Koncert w piątek o godzinie 21.30 poprowadzi Witold Pelka z Ostrzeszowa – mistrz mowy polskiej. W partiach solowych wystąpią Lena Kowalska i Klaudia Majkowska.

Wejściówki na dwa koncerty rozeszły się błyskawicznie. Ale koncertu można słuchać i widzieć śpiewających z gołuchowskiego parku. Warto być w sobotni wieczór w cieniu gołuchowskiego Zamku.

Foto koncert rok 2015 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska