Półkolonie dla seniorów w Pleszewie – trwają zapisy!

Avatar photoIrena Kuczyńska25 czerwca 20233min
230628-polkolonie-senioralne-1454x2048-1-1280x1803.jpg
Już po raz trzeci w Pleszewie organizowane są półkolonie dla seniorów. Dwa pięciodniowe turnusy po 15 osób. Pierwszeństwo mają seniorzy z podpleszewskich wiosek. Zapisy potrwają do 28 czerwca

 

W Pleszewie mają płatne półkolonie dzieci w i bezpłatne półkolonie osoby, które ukończyły 60 rok życia.

Dwa turnusy
Półkolonie senioralne w 2022 roku
półkolonie w 2022 roku

Miasto organizuje dwa pięciodniowe turnusy – od 3 do 7 lipca pierwszy i od 10 do 14 lipca drugi. Zajęcia od 9.00 do 13.00 odbywać się będą kolejno – w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, w Muzeum Regionalnym w Pleszewie, w Zajezdnia Kultury w Pleszewie, w Bibliotece Publicznej MiG i w Park Wodny „Planty”.

Transport i obiad

Uczestnicy półkolonii zostaną na zajęcia podwiezieni i po ich zakończeniu do domu odwiezieni. Otrzymają też ciepły posiłek. Do udziału w półkoloniach organizatorzy zapraszają w pierwszej kolejności seniorów, którzy mieszkają poza Pleszewem i mają ograniczone możliwości bywania w muzeum, bibliotece, na basenie czy w zajezdni.

Nowicjusze mile widziani

Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich dwóch edycjach – podkreśla zastępca burmistrza Izabela Świątek. Ale na listę rezerwową może zapisać się każdy.

Panel na finał

Finałem półkolonii senioralnych, w których chodzi o wyciągnięcie ludzi z domu, będzie trzeci już pleszewski panel senioralny, 6 października, z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej, która przypomni rodzicom, jakie obowiązki mają wobec nich dorosłe dzieci.

Czytaj: Jak być szczęśliwym w jesieni życia – II Pleszewski Panel Senioralny

Zapisy na półkolonie prowadzi Emilia Golińska z Fundacji Animacja tel. 519 555 794.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska