Przedsiębiorstwo Komunalne już na Polnej

Avatar photoIrena Kuczyńska19 maja 20216min
Czolo-6.jpg

Niecały rok trwała budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie przy ul. Polnej. W środę szlabany poszły w górę, nowy obiekt został uroczyście otwarty. Koszt budowy sięgnął 13 000 000 zł, z czego 8 000 000 zł to pieniądze ze sprzedaży firmie Famot S.A. działki, gdzie komunalka była do tej pory.

Data oddania do użytku nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie nie była wybrana przypadkowo. 19 maja przypada połowa kadencji Rady Miejskiej oraz burmistrza Arkadiusza Ptaka, który przypomniał, że tę właśnie inwestycję obiecano mieszkańcom miasta oraz pracownikom firmy, którym mają się polepszyć warunki pracy.

Prezes PK Grzegorz Knappe dziękował za pomoc instytucjom współpracującym przy realizacji inwestycji oraz pracownikom firmy, których wkład w budowę znacząco obniżył koszty. Zaoszczędzone pieniądze można było zainwestować w budynki.

Oprowadził też zaproszonych gości po nowym zakładzie przy ulicy Polnej. Jest to biurowiec, w którym ma siedzibę też Referat Gospodarki Odpadami z Angelą Sołtysiak na czele. Są tu  pomieszczenia socjalne z jadalniami, szatniami brudnymi i czystymi, gdzie każdy ma szafkę na odzież, są garaże, wiaty magazynowe, wagi samochodowe, hala na meble i sprzęt AGD, które jedni będą mogli zostawić a inni będą mogli sobie zabrać do domu oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie on otwarty od przyszłego tygodnia.

Tymczasem na ulicy Fabrycznej trwa rozbiórka dawnej siedziby PK, gdzie do lat 90. była nieistniejąca już firma Państwowy Ośrodek Maszynowy. Do lipca PK musi Fabryczną opuścić  i zostawić nowemu właścicielowi pustą działkę. Będzie to przestrzeń dla dalszego rozwoju firmy Famot S.A. – podkreślał były prezes Zbigniew Nadstawski.

Inwestycja przy Polnej kosztowała prawie 13 000 000 zł brutto, z czego 8 000 000 pochodzi ze sprzedaży starej siedziby przy Fabrycznej, reszta to środki z budżetu MiG Pleszew. Miasto wybudowało też drogę dojazdową do PSZOK od ulicy Wschodniej.

Wśród osób, które przybyły na otwarcie nowej siedziby pleszewskiej firmy był wspomniany już były prezes Famotu  S.A. Zbigniew Nadstawski, p.o. prezesa Mariusz Derbich, prezes Fabryki Spomasz S.A. Tadeusz Rak, wicestarosta Damian Szwedziak, który przyniósł w prezencie od powiatu współczesny obraz pleszewskiego artysty Sławomira Danielskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Adamek – były burmistrz MiG Pleszew, który 4 lata temu „wymyślił” przeniesienie  PK w nowe miejsce na tereny inwestycyjne przy ul. Wschodniej,  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Barbara Kordala, zastępcy burmistrza  Izabela Świątek i Andrzej Jędruszek.

 

 

Nowa siedziba przedsiębiorstwa komunalnego


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska