Rondo na ostatniej prostej. Powiat podpisał umowę z wykonawcą

Irena Kuczyńska7 kwietnia 20233min
Pod koniec kwietnia rozpocznie się modernizacja ulicy Armii Poznań i budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ulicami Lipową, Malińską i 70 pułku piechoty w Pleszewie.
rondo_bez_kwoty_mini.jpg

 

5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pleszewie została podpisana umowa z wykonawcą. Na wykonanie zadania firma ma 6 miesięcy.

Umowa na budowę ronda i modernizację ulicy Armii Poznań podpisana
Do stacji i do obwodnicy

Budowa ronda i modernizacja ulicy Armii Poznań to największa i najdroższa inwestycja realizowana w tym roku w powiecie pleszewskim. Do tego bardzo oczekiwana przez mieszkańców Pleszewa. Wartość kontraktu 6 927 824,60 zł. W tym jest 5 000 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, 1300 000 zł to deklarowany wkład finansowy Miasta i Gminy Pleszew, powiat pleszewski dokłada 700 000 zł. Inwestycja ma usprawnić komunikację w południowo – zachodniej części miasta, poprawić bezpieczeństwo, ułatwić dojazd do DK 11 i 12 i dojazd do Kowalewa gdzie Pleszew ma stację kolejową.

Ulica Armii Poznań prowadzi do Drogi Krajowej nr 11
Chodnik, ścieżka, skwer i rondo

Projekt przewiduje poszerzenie jezdni ul. Armii Poznań do 7 metrów, budowę chodnika z jednej i ścieżki rowerowej z drugiej strony jezdni, parkingu przy ogródkach działkowych, skweru dla rowerzystów i pieszych na wprost ul. Poniatowskiego, budowę przystanków autobusowych, przejść dla pieszych i co najważniejsze – budowę ronda o średnicy zewnętrznej 31 metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Tu powstanie rondo średnicy 31 m

Nie zabraknie nowych nasadzeń drzew i krzewów. Roboty drogowe potrwają do października. W tym czasie kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym.

Czytaj też: Za mało kasy na rondo, powiat musi szukać kasy