Za mało kasy na rondo – powiat musi szukać pieniędzy

Avatar photoIrena Kuczyńska15 marca 20233min
63da57d779300_o_large.jpg
Rozstrzygnięto przetarg na budowę ronda i modernizację ulicy Armii Poznań w Pleszewie. Wpłynęły dwie oferty, obie przekraczają kwoty, które zaplanowano w tegorocznym budżecie powiatu pleszewskiego, trzeba będzie dołożyć - powiedział radiu Centrum wicestarosta Damian Szwedziak.

 

Rondo powstanie u zbiegu ulic Lipowej, Armii Poznań, Malińskiej i 70 pułku piechoty, pleszewianie czekają na to z niecierpliwością.

Archiwum starostwa powiatowego
Do dworca i do krajówki

Przez to skrzyżowanie jedzie się do dworca kolejowego w Kowalewie – wyremontowaną ulicą 70 pułku piechoty i niewyremontowaną ulicą Armii Poznań do drogi krajowej nr 11 ale też do kompleksu ogrodów działkowych i do osiedla szeregowców. W odwrotnym kierunku od skrzyżowania do centrum Pleszewa prowadzi wyremontowana ulica Lipowa. Ruch więc jest tu spory, zwłaszcza, że przy 70 pułku już są i powstają nowe bloki mieszkalne.

Tu będzie rondo
Drożej niż planowano

Zatem wiadomość o tym, że wiosną przyszłego roku będzie gotowe nie tylko rondo ale i ulica Armii Poznań przejdzie lifting, na pewno ucieszy mieszkańców Pleszewa. Jednak inflacja spowodowała, że zaplanowane 5 300 000 zł – w tym jest 5 000 000 zł dotacji rządowej, nie wystarczy. Oferta przetargowa tańszego oferenta wynosi 6 930 000 zł, trzeba więc brakujących pieniędzy poszukać w budżecie powiatu.

Ulicę też przebudują

Budowa ronda połączona jest z przebudową ulicy Armii Poznań, gdzie po stronie prawej powstanie ścieżka rowerowa będąca kontynuacją ścieżki od ulicy Lipowej. Z lewej powstanie nowy chodnik. Przy ogródkach działkowych będą miejsca parkingowa. Wymieniona też będzie podbudowa i nawierzchnia jezdni. Projekt przewiduje budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sanitarnej.

Czytaj: Rondo powstanie u zbiegu czterech ulic


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska