Rowerem z niezapominajką

Irena Kuczyńska9 maja 20182min
X-Gołuchowski-Rajd-Rowerowy.jpg

Trwają przygotowania do XI Gołuchowskiego Rajdu Rowerowego organizowanego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki.

Tym razem rowerzyści pokonają 12 – kilometrową trasę z Gołuchowa przez Macew do Jedlca, podziwiając krajobrazy Pradoliny Rzeki Prosny. Impreza zwana Świętem Polskiej Niezapominajki odbędzie się w sobotę 19 maja.

Do rajdu pozostało jeszcze kilka dni, które warto spędzić na treningach przed gołuchowską imprezą rowerową, która już na stałe weszła do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych. Organizatorzy wytyczyli bardzo malowniczą trasę.

Start spod Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu o godzinie 14:00. Po czym przejazd ścieżką rowerową wzdłuż drogi krajowej nr 12 do skrzyżowania z drogą na Macew i dalej przez Macew do Jedlca urokliwą Pradoliną Rzeki Prosny, gdzie jest kilka ciekawych miejsc do obejrzenia.

Z Jedlca ścieżka rowerowa poprowadzi do Gołuchowa, gdzie w amfiteatrze nad jeziorem zaplanowano ognisko i konkursy.

Na nagrody mogą liczyć osoby, które przyniosą plakietki z wszystkich dotychczasowych rajdów. Do wygrania rower ufundowany przez gołuchowskich radnych.

Atrakcją imprezy będzie pokaz cyklistów przebranych w kostiumy z przełomu XIX i XX wieku razem z bicyklami oraz 2 starymi drewnianymi rowerami: celeryferem i welocypedem.

Przy okazji bezpłatne znakowanie rowerów, promocja zdrowego odżywiania i start III edycji akcji promocyjnej „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa” – mówi Patrycja walerowicz – Wojtkowiak – dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury “Zamek”.

Zdjęcia z X Gołuchowskiego Rajdu Rowerowego – GCK “Zamek”

Źródło: http://www.rc.fm/news/goluchow-z-niezapominajka.html