Rowerkiem po Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska13 sierpnia 20202min
mapa-b2-707x500-czolo.jpg

W Pleszewie powstanie zintegrowana sieć ścieżek rowerowych. Jedne są w budowie inne w planach.
W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu złożono projekt na pozyskanie środków na „Budowę ścieżek rowerowych w Pleszewie”, który realizuje miasto wespół z powiatem.

Chodzi o to, żeby z centrum miasta Pleszewa, a dokładnie spod ratusza, dotrzeć na dwóch kółkach do stacji kolejowej w Kowalewie i do szpitala – mówi burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Najszybciej, bo do października, powstaną ścieżki rowerowe w ulicy Zamkowej, Ogrodowej i Słowackiego oraz Targowej realizowane w ramach modernizacji ulic i budowy ronda na skrzyżowaniu Bogusza, Targowej i Słowackiego. W ramach projektu SMART powstała dokumentacja na budowę ścieżek w ulicy Lipowej oraz Wierzbowej przy ogrodach działkowych. Na budowę tych ścieżek miasto zamierza pozyskać pieniądze unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Regionalnego.
Aktualnie opracowywana jest dokumentacja na budowę ścieżki, która połączy ulicę Targową z ulicą Sienkiewicza oraz Targową z Lipową. Ścieżka będzie wytyczona pomiędzy torami kolejki a murem firmy Spomasz, bo te tereny pokolejowe należą do miasta.W bardziej odległych planach jest też ścieżka rowerowa wzdłuż toru kolejki od ulicy Sienkiewicza do Samulskiego. Ale ta jest na razie bardziej w sferze marzeń…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska