Rozbudują szkołę w Lenartowicach

Avatar photoIrena Kuczyńska29 marca 20218min
Szkola-w-Lenartowicach-1.jpg

Miasto i Gmina Pleszew planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej w Lenartowicach. W pierwszym etapie zostanie wybudowane nowe skrzydło budynku szkoły, w drugim nowa sala sportowa.

Idealnie połączymy stare z nowym, to będzie bardzo nowoczesna szkoła – zapowiada burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.
Najstarszy budynek szkoły w podpleszewskich Lenartowicach ma ponad 100 lat i pamięta jeszcze czasy zaboru pruskiego. W latach 70. XX wieku, kiedy dzieci zaczęło przybywać, dobudowano do niego piętrowy budynek z czterema salami lekcyjnymi. W 2010 roku na  boisku szkolnym pojawiła się  dmuchana hala sportowa.
Do szkoły w Lenartowicach uczęszczają dzieci nie tylko z Lenartowic ale też z Zawidowic, Zawad, Rokutowa a nawet Grodziska. Jest ich w tym roku 170, do tego dochodzi 50 przedszkolaków a będzie uczniów jeszcze więcej bo Lenartowice i okoliczne wioski się rozbudowują. Stąd pomysł na rozbudowę szkoły. Rozpocznie się w przyszłym roku, w kolejnym etapie zaplanowano budowę nowej sali sportowej.
Docelowo stare z nowym  ma być połączone i ma tworzyć całość, co można oglądać na wizualizacjach wykonanych przez  autorów projektu przebudowy szkoły. Zmieni się też wystrój szkoły, zdjęcia prezentują nowoczesne i bardzo nowatorskie rozwiązania w zagospodarowaniu szkolnych przestrzeni w kolorach natury.
Modernizacja szkoły w Lenartowicach ma kosztować 4500 000 zł, z tego 3000 000 zł samorząd pozyskał z dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 1 500 000 zł dołoży z środków własnych.

 Źródło RADIO CENTRUM

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska