Ślubne zdjęcie Marii i Ignacego Nowackich z Ostroroga

Avatar photoIrena Kuczyńska17 stycznia 20242min
Slub-marii-i-Ignacego-Nowackich-1928-1-1280x770.jpg
Ślubne zdjęcie w sepii wydobyte z pożółkłej koperty. Główni bohaterowie to Maria zd. Kłos z Ostroroga (ul. Wroniecka 18) i Ignacy Nowacki z ul. Poznańskiej.

 

Ślubu młodej parze udzielał na pewno w kościele Wniebowzięcia Matki Bożej w Ostrorogu ks. dr Włodzimierz Sypniewski. Pan młody to brat mojej babci Józefy. Ślub odbył się najpewniej w 1929 roku, co wnoszę z wieku mojej Mamy Irenki, która stoi w białej sukieneczce obok swoich rodziców – moich Dziadków Wincentego i Józefy, którzy siedzą w pierwszym rzędzie od prawej strony. Irenka jest oparta o kolana swojego Dziadka Tomasza Nowackiego. Obok Babcia Walentyna w stroju wielkopolskich kobiet, już wtedy schorowana.

Po drugiej stronie państwa młodych Jan i Apolonia Kłosowie – rodzice pani młodej. Na zdjęciu rozpoznaję też stojących w drugim rzędzie od prawej Franciszka i Pelagię Nowackich – czyli brata pana młodego z żoną.

Za panią młodą stoi Marianna – najmłodsza siostra pana młodego, późniejsza Białasikowa obok Jan Kłos – brat panny młodej. Obok Marianny stoi w mundurze Jan Kaczmarek – sąsiad z Wronieckiej 19 i najmłodsza siostra panny młodej Bronisława.

W ostatnim rzędzie obok orkiestry stoi Ludwik Nowacki – – najmłodszy brat pana młodego.
Młodej parze nie było dane długo cieszyć się wspólnym życiem. Za rok przyszła na świat ich jedyna córka Krysia. Kilka lat później Ignacy zmarł. Większość weselnych gości spoczywa na cmentarzu parafialnym w Ostrorogu i to rodzinnie, bardzo blisko siebie.

Czytaj też: Chwila zadumy nad starym rodzinnym zdjęciem Nowackich z Ostroroga 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska