Startuje rozbudowa Wydziału Komunikacji w Pleszewie

Irena Kuczyńska28 stycznia 20222min
271590970_456044786137562_8668510409546111371_n.jpg

500 000 złotych będzie kosztować przebudowa siedziby Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. Chodzi o to, żeby petenci najbardziej obleganego w powiecie wydziału, nie musieli stać na dworze w oczekiwaniu na wejście do biura – powiedział radiu Centrum Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski.

Wydział komunikacji znajduje się na parterze głównego budynku starostwa przy ul. Poznańskiej 79. Każdego dnia przychodzi tu od 100 do 120 petentów. A wydział nie posiada poczekalni. Dlatego interesanci, zwłaszcza w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią, nierzadko czekają na swoją kolej na dworze.

W związku z tym powstał pomysł przebudowy pomieszczeń wydziału, powiększenia go o trzy kolejne pokoje, które zwolnił wydział ochrony środowiska i wybicie drzwi dla petentów w szczycie budynku od strony parkingu dla pracowników

Starostwo Powiatowe w Pleszewie – w tej ścianie pojawi się wejście do Wydziału Komunikacji Foto Maciej Blandzi

.Powstanie tu obszerna poczekalnia dla 16 osób, gdzie będzie można wygodnie i bezpiecznie wypełnić wniosek – mówi Renata Garsztka – szefowa wydziału komunikacji. Ten wydział online pracować nie może, po tablice rejestracyjne trzeba się przecież zgłosić osobiście.

Na przebudowę wydziału zaplanowano w budżecie powiatu 500 000 złotych. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg i rozpoczną się prace. Jest plan aby zakończyć modernizację wydziału przed nadejściem kolejnej zimy.

Wydział Komunikacji w Pleszewie

W czasie prac modernizacyjnych wydział będzie przyjmować interesantów w tym samym miejscu. Serwery, które pracują w wydziale, należą do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, dlatego nie ma możliwości zmiany ich lokalizacji.