Strażacy z OSP Chocz apelują do burmistrza, żeby ich szanował

Avatar photoIrena Kuczyńska1 sierpnia 20235min
363955516_658761302946324_8541236780847035408_n.jpg
W Choczu mówi się, że strażacy "idą na wojnę z burmistrzem". Na remizie zawiesili transparent z napisem "Burmistrzu szanuj strażaków z OSP Chocz";  swoje pretensje sprecyzowali na profilu w internecie. Burmistrz Marian Wielgosik odpowiedź zamieścił  na stronie Urzędu Miejskiego Gminy Chocz.

W gminie Chocz  jest 5 jednostek OSP, w tym jedyną działającą w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym, jest OSP Chocz.

Piąte koło u wozu

Burmistrz Marian Wielgosik jest członkiem każdej jednostki, chociaż jak mówi – ostatnio z OSP w Choczu się wypisał. Zarząd tej jednostki zarzuca mu, że w gminie „dochodzi do pewnych komplikacji w tematyce finansowania ich OSP” a oni są traktowani w gminie jak przysłowiowe piąte koło u wozu. M.in. nie mają wsparcia w staraniach o zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla swojej jednostki. Zapowiadają, że się nie poddadzą, chociaż ktoś (w domyśle  burmistrz) chce ich zdusić.

Dają tyle, ile mają

Marian Wielgosik, także na profilu Urzędu Miejskiego Gminy Chocz tłumaczy, że gmina przekazuje na działania OSP tyle pieniędzy ile może, a dowodem na to jest chociażby nowoczesna remiza w Choczu, której rozbudowę gmina finansowała. Co do samochodu burmistrz pisze, że OSP w Choczu mogła już dawno mieć samochód średni, tak jak podobnej wielkości  jednostki w Dobrzycy, Gizałkach czy w Blizanowie,  ale oni chcą ciężki wóz, na który z kolei gminy nie stać. Teraz takie auto kosztuje nawet 1500 000 zł. W 2021 kosztowało ok. 1 000 000 zł

Czytaj:Kasa na auto dla strażaków

Wojenka?

„Czy pomawianie i niszczenie drugiego człowieka wpisuje się w działalność OSP” – pyta na Fb burmistrz. Baczni obserwatorzy sceny politycznej w Choczu nie mają wątpliwości, że wojenka pomiędzy strażakami i burmistrzem nosi znamiona walki politycznej na wielką skalę małej gminy. 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska