Studenci stworzą projekt przestrzennego zagospodarowania Rynku

Avatar photoIrena Kuczyńska1 kwietnia 20238min
338843770_892653098689970_2039996861460613141_n.jpg
Studenci Politechniki Poznańskiej, zostali zaproszeni przez władze miasta Pleszewa, do udziału w konkursie na stworzenie „Studium funkcjonalno-przestrzennego zagospodarowania Rynku w Pleszewie."
Władze miasta Pleszewa podpisały współpracę z Instytutem Architektury Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Politechniki Poznańskiej. Konkurs jest skierowany do studentów wydziału architektury. Chodzi w nim o stworzenie studium funkcjonalno – przestrzennego zagospodarowania Rynku w Pleszewie, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Poznańskiej.
Ulica Poznańska widok od Rynku

Połączyć wiele funkcji

W projekcie trzeba wziąć pod uwagę  wartość społeczną, kulturową, ekologiczną, organizacyjną i marketingową najważniejszego placu w Pleszewie, ze szczególnym uwzględnieniem wartości historycznych, ochrony tożsamości miasta, dziedzictwa i krajobrazu miejskiego. Ma to być także przestrzeń sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu i rekreacji – podkreślał burmistrz Arkadiusz Ptak podczas spotkania ze studentami. Nie ukrywał, że liczy na nowatorskie projekty.

Finał i wystawa w lipcu
Na spotkaniu przybliżył on studentom Pleszew realizujący ideę miasta kompaktowego. Niektórzy PPL znają, inni tutaj przyjadą, przygotowując się do konkursu. Projekty studenckie oceni jury z prof. Robertem Astem na czele. Wyniki i wystawa studenckich projektów w lipcu.
Świątecznie na Rynku

Tymczasem  na pleszewskim Rynku pojawiły się wielkanocne dekoracje a przedszkolacy obwiesili drzewa świątecznymi pisankami.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska