Miasto przejmuje od powiatu najważniejsze ulice w centrum Pleszewa

Avatar photoIrena Kuczyńska3 października 20223min
7827.jpg
Od 1 stycznia 2023 roku Pleszew przejmuje od powiatu kolejne odcinki ulic powiatowych w ścisłym centrum miasta. Są to ul. Poznańska od Rynku do Bogusza, Sienkiewicza od Rynku do Malińskiej, Kaliska od Rynku do Kilińskiego.

 

Chodzi o to, żeby ulice w centrum miasta miały jednego zarządcę – podkreśla zastępca burmistrza Pleszewa Andrzej Jędruszek.

Powiat przekazuje ulice

Jeden zarządca – mniej komplikacji, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości na ulicach. Tym bardziej, że jeśli jest coś nie tak, zawsze dostaje się burmistrzowi – mieszkańcom Pleszewa trudno zrozumieć, że za bałagan na ulicach w ścisłym centrum miasta, może odpowiadać starosta. Dlatego Pleszew negocjuje z powiatem przejmowanie kolejnych ulic.

Radni podjęli uchwałę
Ulice w Pleszewie – Kaliska od Rynku do skrzyżowania z Kilińskiego od 1 stycznia 2023 roku będzie w zarządzie miasta

W styczniu tego roku Powiat Pleszewski przekazał miastu ulicę Zamkową, Ogrodową, Kolejową i Słowackiego do Ronda 2020 roku. TUTAJ W piątek, na sesji nadzwyczajnej, pleszewscy radni podjęli uchwałę o przejęciu od powiatu odcinków trzech głównych ulic miasta Pleszewa: Poznańskiej od Rynku do skrzyżowania z ul. Bogusza, Kaliskiej od Rynku do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i Sienkiewicza od Rynku do skrzyżowania z ul. Malińską.

Ulice – Poznańska od Rynku do skrzyżowania z Bogusza
Miasto już zainwestowało

Przy określeniu długości odcinków przejmowanych przez miasto dróg, kierowano się logistyką ich utrzymania – sprzątania a w zimie odśnieżania – tłumaczył radnym burmistrz Jędruszek. Dodał, że przy rozdziale sieci kanalizacyjnej na deszczową i sanitarną w ul. Sienkiewicza – miasto już poczyniło nakłady na remont. Podobnie będzie przy przebudowie kanalizacji w ul. Kaliskiej i Poznańskiej. Przejęcie ulic dotyczy też chodników.

Czytaj: Ostatnie prace na ul. Sienkiewicza

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska