Świat na fotkach z kobiecej perspektywy na wystawie w pleszewskim ratuszu

Irena Kuczyńska22 października 20236min
Na korytarzach pleszewskiego ratusza otwarto wystawę zawierającą 77 zdjęć wykonanych w 2022 roku przez polskie fotografki na projekt Polish Women Photographers.
1-5-1280x1129.jpg

Na wystawie „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” znajdują się fotki znanych i uznanych polskich fotografek m.in. laureatek Word Press Foto, ale też twórczyń nieznanych i debiutujących.

Foto Roman Kazimierz Urbaniak
Promocja fotografek

Platforma Polish Woman Photographers  to działająca od 2020 roku inicjatywa, której zadaniem jest zrzeszanie polskich fotografek i szeroko zakrojona promocja ich działań a powstała  z „niezgody na wciąż panujący nierówny podział parytetów we współczesnym świecie fotografii”.

Foto Roman Kazimierz Urbaniak – Polish Woman Photographers
Rok 2022 w obiektywach kobiet

Twórczynie projektu prezentują fotograficzne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy.  Otwarcie wystawy „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” odbyło się w piątek, 20 października z udziałem fotografki Iwony Suszyckiej.

czytaj:TUTAJ

Dziennikarz portalu Pleszew24.info Maciej Jaworski w rozmowie z Iwoną Suszycką
Do 5 grudnia w ratuszu

Niezwykłe zdjęcia ukazujące wydarzenia, sytuacje, momenty, zjawiska, które zmieniły bieg wydarzeń, na których – zdaniem fotografek, zatrzymał się świat a wszystkie one miały miejsce w roku 2022, będzie można  oglądać na korytarzach pleszewskiego ratusza do 5 grudnia. A warto, bo są niezwykłe.

W Pleszewie

Jest to już trzecia edycja projektu Polish Women Photographers, ten najważniejszy kadr. Gościła już w wielu polskich miastach m.in. w Warszawie, w Gdańsku. Teraz mamy ją w Pleszewie.

W czerwcu w Zajezdni Kultury Iwona Suszycka  prezentowała swoje fotki na wystawie pt. “Histeria”, towarzyszyła koncertowi grupy Art Komitywa z Krotoszyna

Iwona Suszycka i Przemysław Marciniak na wernisażu wystawy “Histerium” w Zajezdni Kultury

Foto Art. Komitywa