Światowy Dzień Roweru – wskocz na siodełko i przyjedź do szkoły!

Irena Kuczyńska30 maja 20224min
Z Okazji Światowego Dnia Roweru, w Pleszewie w piątek, odbędzie się wielki rowerowy event  "(Nie) typowo rowerowo. Tego dnia młodzież ma dojechać na lekcje na rowerach. Szkoła, której uczniowie najchętniej i najliczniej wskoczą na rowery, może liczyć na nagrody
1-2.jpg

Event ,,(Nie)Typowo Rowerowo! to mnóstwo wiedzy, ale również zabawy i aktywności, do czego zachęca partner przedsięwzięcia – Fundacja Czysta Polska.  Dlatego w piątek, w Dzień Roweru,  uczniowie podstawówek mają przybyć do szkoły jednośladach. Zaś placówka, która zachęci do tego najwięcej uczniów,  otrzyma nagrodę.

W miasteczku ruchu drogowego

W najbliższy piątek, a jest to  Światowy Dzień Roweru, Miasteczko ruchu drogowego  na Stadionie Miejskim w Pleszewie, stanie się centrum dowodzenia ratowników medycznych i innych służb, które przeprowadzą  dla uczniów symulacje wypadków.

Czytaj: Miasteczko ruchu drogowego

Natomiast w Zajezdni Kultury, odbędzie się panel ekspercki ze sportowcami pn. “Zostajesz tym, kim chcesz być”, który będzie transmitowany do wszystkich szkół podstawowych.

Miasteczko ruchu drogowego – dzień roweru
 Nowe stacje i ścieżki

Z pewnością rowerzyści mają się w Pleszewie coraz lepiej. Przede wszystkim dlatego, że w centrum miasta, jest coraz więcej ścieżek rowerowych. I co istotne, tym roku powstaną nowe ścieżki, wzdłuż Wierzbowej i Szpitalnej oraz na deptaku na Nerze od Sienkiewicza do Lipowej.

Czytaj: Ścieżka na Nerze dla pieszych i dla rowerzystów

Na pewno rowerzystów, w Światowy Dzień Roweru, zainteresuje informacja, że  w ramach współpracy Lokalnej Grupy Działania, utworzono w powiecie pleszewskim 8 samoobsługowych stacji naprawy rowerów. W tym 3  w Pleszewie.

Stacja naprawy rowerów – dzień roweru