Szkolenie dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich

Irena Kuczyńska15 listopada 20212min
Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie zaprasza przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu pleszewskiego na szkolenie z tworzenia projektów społecznych i pozyskiwania środków na działalność. Bezpłatne szkolenie już w środę 17 listopada, ale wciąż jeszcze można się zapisać.
CWIO.jpg

W powiecie pleszewskim rzadko spotkać można wioskę bez Koła Gospodyń Wiejskich, które jest animatorem życia społecznego, kulturalnego, rozrywkowego całej społeczności.

To dla liderek z KGW organizowane jest szkolenie, na którym panie dowiedzą się, w jaki sposób i gdzie można starać się o pieniądze na swoją działalność.

Poznają matrycę logiczną – czyli tworzenie diagnozy środowiska, konstruowanie budżetu i  miejsca, w których można pozyskiwać środki – tłumaczy Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, gdzie w najbliższą środę odbywać się będzie szkolenie.

Poprowadzi je Dorota Surma z poznańskiego Centrum PISOP, które wspiera tworzenie i funkcjonowanie organizacji pozarządowych, zarządzanie projektami społecznymi oraz pozyskiwanie środków na ich realizację.

Szkolenie jest bezpłatne ale obowiązują zapisy nr tel. 519 555 974.

Warto dodać, że szkolenie jest organizowane  przez Centrum PISOP we współpracy z Fundacją Animacja i Urzędem Miasta i Gminy Pleszew, w ramach projektu Wielkopolska Wiara współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.