Szlachetna Paczka dla 20 rodzin – weekend cudów w Pleszewie

Irena Kuczyńska16 grudnia 20237min
Rekordowa liczba rodzin obdarowanych, wolontariuszy i darczyńców - tak wyglądał weekend cudów Szlachetnej Paczki w Pleszewie.
3-2-1280x886.jpg

 

W sobotę już od rana, w sztabie Szlachetnej Paczki, który mieścił się  w stołówce Szkoły Podstawowej nr 2, był spory ruch. Szlachetna Paczka łączy tych, którzy dają z tymi, którzy potrzebują.

Darczyńcy przywozili paczki, które wolontariusze odwozili do rodzin. Koło południa część paczek była odwieziona ale nadal pojawiali się darczyńcy. Jeden z nich przyjechał spod Poznania, bo tu znalazł rodzinę potrzebującą. Zuza i Mateusz  przybyli do Pleszewa z Kalisza, żeby wspomóc rodziny z powiatu pleszewskiego znalezione w systemie.

Kod to jedna rodzina

Widziałam leżące na podłodze drzwi, była lodówka, pralka, rower i całe mnóstwo paczek różnej wielkości. A na nich kody – każdy kod to jedna rodzina. Wolontariusze ładowali je do samochodu a potem kolejno odwozili je rodzinom. Lider Szlachetnej Paczki w Powiecie Pleszewskim Paweł Kantek sprawdzał, czy wszystko odbywa się zgodnie z procedurą.

Paweł Kantek i Zosia Wojtaszek

Film: TUTAJ

Pqaweł Kantek

Paweł Kantek – nowym liderem Szlachetnej Paczki w Pleszewie

FILM  TUTAJ

Darczyńcy z Pleszewa

Niestety, najwięcej darczyńców było spoza powiatu pleszewskiego. Wśród darczyńców był Bank Spółdzielczy w Pleszewie, Szkoła Podstawowa w Kowalewie, Przedszkole w Dobrzycy, Przedszkole Bajka w Pleszewie, Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie i oddzielnie klasa III tżf. Jedna z uczennic nawet tapczan kupiła.

Kacper Gomułka, Magdalena Kaczmarek z córką, Jacek Mikuła, Zuzanna Masłowska

Film: TUTAJ

Wolontariusz

Na szczęście, dla wszystkich 20 rodzin z powiatu pleszewskiego, które znalazły się w systemie, wystarczyło darczyńców. Wystarczyło  też wolontariuszy, którzy najpierw musieli poznać rodziny potrzebujące, zweryfikować dane a dzisiaj dopilnować, żeby w paczkach było to, czego potrzebujący najbardziej potrzebuje a  nie np. jakieś stare niepotrzebne w domu przedmioty.

… bardzo ważny

Wśród wolontariuszy byli moi znajomi: lider Paweł Kantek – znany też z działalności w Fundacji Braed of Life, Jacek Mikuła – pedagog z Zespołu Szkół Technicznych, wolontariusz Szlachetnej Paczki od 12 lat. Jeden raz był w Jarocinie wolontariuszem, kiedy w Pleszewie  nie udało się stworzyć sztabu. Zuzanna Masłowska – uczennica ZST – wolontariuszka w Lokalnym Centrum Wolontariatu i azylu dla zwierząt.

Agnieszka, Zuzanna i Karolina

Aktywiści

Spotkałam też Zofię Wojtaszek działającą w Senioralnym Centrum Wolontariatu, w Kole Gospodyń Wiejskich w Kowalewie i dzisiaj po raz pierwszy w Szlachetnej Paczce. Zosia jest tu razem z synową Karoliną. Jest i Kacper Gomułka – działający w Szlachetnej Paczce – w tym roku jako lider regionalny dla kilku sztabów. I Jacek Dryjański – to on niedawno charytatywnie morsował przy Zajezdni Kultury.

Czytaj: Jacek Dryjański i jego charytatywne morsowanie

Trzynastu wspaniałych

To dzięki nim: Pawłowi, Jackowi, Kacprowi, Zofii, Karolinie, Zuzannie, Izabelli, Agnieszce, Sylwii, Marysi, Sandrze i Wiktorii i drugiemu Jackowi świat jest piękniejszy i wraca wiara w człowieka.