Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie świętowało swoje 30-lecie, a jednym z bohaterów jubileuszu został Tadeusz Żychlewicz – pierwszy król odrodzonego bractwa i wieloletni propagator strzelectwa w rodzinie.
Jan Klauza - pleszewianin z wyboru - ceniony dendrolog, przedsiębiorca, społecznik i współtwórca reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Był specjalistą znanym w całej Polsce z ratowania pomnikowych drzew i pionierskich metod ich leczenia, a za swoją działalność został wpisany do Księgi 100 Wybitnych Wielkopolan.
Członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie wygrał Królewskie Strzelanie Okręgu Ostrowskiego. Pleszewianin jest najmłodszym w Polsce Królem Okręgu. Ma 18 lat i jest wnukiem Tadeusza Żychlewicza - trzykrotnego Króla Okręgu i synem Tadeusza juniora - także trzykrotnego Króla Okręgu Ostrowskiego.
Łukasz Cichy - kwatermistrz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie, został wybrany do Zarządu Głównego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Tadeusz Żychlewicz z Pleszewa zrezygnował z kandydowania na skarbnika
Zmarł Jerzy Krawczyk – strzelmistrz oraz czterokrotny Król Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. W pogrzebie wezmą udział delegacje bractw kurkowych z całego okręgu ostrowskiego. Jerzy Krawczyk pochodził z Kalisza, ale swoje życie zawodowe i osobiste złączył z Pleszewem, gdzie pracował w jednostce wojskowej aż do jej przeniesienia do Żar. W 1997 roku, czyli rok po […]
Jagoda Żychlewicz została Królem Kurkowym 2018 Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Pleszewie. Jest to piąty tytuł królewski pleszewianki ale pierwszy tej rangi.
Teofil Fengier został Starszym Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. Teofil Fengier przejął funkcję po Mieczysławie Kochu, który był podstarszym od reaktywacji bractwa w roku 1996 Kurkowi bracia wrośli w panoramę miasta Pleszewa. Z sztandarem brackim pojawiają się na uroczystościach w mieście, promują Pleszew na imprezach brackich w całej Polsce, a swoją nowoczesną strzelnicę udostępniają społeczności […]